Wojskowi bracia iRobotów Roomba i Scooba z wizytą w Polsce

Wojskowi bracia iRobotów Roomba i Scooba z wizytą w Polsce

2013.08.14

 
 

12 sierpnia 2013 roku mieliśmy jak dotąd pierwszą okazję do zapoznanie się z militarnymi iRobotami. Na poligonie paintballowym w Krakowie pojawiły się roboty PackBot oraz FirstLook. Dziennikarze mieli okazję do zapoznania się z ich możliwościami oraz do zabawy kompaktowym robotem zwiadowczym FirstLook. Roboty zostały poddane najcięższym próbom – były rzucane, deptane, jeździły po błocie i… działały jak trzeba.

iRobot PackBot jest w stanie neutralizować i rozbrajać bomby, dokonywać misji zwiadowczych w budynkach i pojazdach. Jego modularna, adaptacyjna budowa sprawia, że jest najbardziej uniwersalnym narzędziem używanym na polu bitwy i w sytuacjach zagrożenia życia. Już ponad 3500 PackBotów znalazło zatrudnienie w firmach i instytucjach na całym świecie. PackBot pełnił swoją misję m.in. w Fukushimie, gdzie badał skażenie w elektrowni jądrowej po trzęsieniu ziemi, ponadto wspierał działania służb mundurowych po ataku terrorystycznym na WTC.

Kompaktowy iRobot FirstLook został stworzony z myślą o misjach rozpoznania terenu w różnych środowiskach, w których jest w stanie prowadzić misje nieprzerwanie przez ponad 6 godzin. Przez służby mundurowe na całym świecie używany jest do przeszukiwania trudnodostępnych miejsc takich jak tunele rozpadliny, gruzowiska. Jako niewielki i lekki robot idealnie sprawdza się we wszystkich trudnodostępnych miejscach, z których za pośrednictwem czterech kamer jest w stanie na bieżąco przekazywać obraz wideo. Dzięki modularnej budowie jego funkcjonalność może być rozbudowywana.

 
Tematy
Brak tematów
Tagi
Brak tagów