Blueair Classic 405 (PA) - Oczyszczacz powietrza - Biały (BLU200018) do 40m2

W magazynie
SKU/EAN
689122005027
Czas realizacji
2 dni
2 299,00 zł
+ -

Blueair Classic 405 (PA)

Nowość! Nowy, wydajny i cichy

Konstrukcja naszego nowego oczyszczacza Blueair Classic 405 z Wi-Fi bazuje na bardzo popularnym modelu, który wzbogaciliśmy o nowe funkcje. Jest tak samo cichy, wydajny i energooszczędny, i zapewnia doskonałe odfiltrowywanie z powietrza wszelkich alergenów i czynników wywołujących astmę. Został jednak wzbogacony o nowy cyfrowy wyświetlacz i przyciski dotykowe umożliwiające sprawdzanie i regulowanie stanu powietrza. Blueair Classic 405 jest przeznaczony do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach o średniej powierzchni. To idealne urządzenie dla alergików, astmatyków i osób cierpiących na inne schorzenia układu oddechowego. Sprawnie i cicho oczyszcza powietrze.

Technologia: HEPASilent™

Wyposażony w filtr Particle (filtr cząstek) pochłania:

 • PM 2,5
 • Kurz i pyłki
 • Sierść i naskórek zwierząt
 • Bakterie i wirusy
 • Pleśń i roztocza
Okres eksploatacji filtra do wymiany 6 miesięcy / 4380 godzin
Liczba filtrów 1
Gwarancja 24 miesiące


Rodzinę produktów Blue firmy Blueair cechuje ta sama wysoka jakość co innych światowej klasy oczyszczaczy powietrza firmy Blueair. Nasze oczyszczacze to gwarancja niskiego zużycia energii, niemal bezgłośnej pracy oraz zastosowania materiałów, które można poddać recyklingowi. Produkty z rodziny Blue oferują doskonałą wydajność przy kompaktowych rozmiarach oraz są proste w obsłudze – mają tylko jeden przycisk!

Ponadczasowa jakość, gwarancja wydajności

Oczyszczacze powietrza z rodziny Classic to szeroka gama sprawdzonych rozwiązań zapewniających zdrowsze życie Tobie i Twoim bliskim. Rodzina produktów Classic cicho i skutecznie usuwa z powietrza w pomieszczeniu czynniki wywołujące alergię i powodujące astmę oraz inne unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia w postaci zarówno cząstek, jak i substancji lotnych. Dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi produktami nowej generacji z rodziny Classic można zawsze sterować z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji Blueair Friend. Są one także bardziej energooszczędne niż wcześniejsze modele, pracują ciszej i szybciej oczyszczają o wiele większe przestrzenie. 

Opatentowana technologia Blueair HEPASilent wykorzystana w oczyszczaczach Blueair Classic pozwala Tobie i Twojej rodzinie oddychać widocznie czystszym, pozbawionym kurzu powietrzem oczyszczonym z najmniejszych i najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń w 99,97%.

Łatwa obsługa, łatwe przenoszenie

Model Blueair Classic 405 jest bardzo lekki, dzięki czemu z łatwością można go przenieść w dowolne miejsce w domu. Kompaktowa konstrukcja wentylatora i bardzo duża powierzchnia filtra zapewniają wydajne oczyszczanie powietrza z alergenów i substancji wywołujących astmę. Bez problemu zmieści się nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

Wytrzymałe

Systemy oczyszczania powietrza Blueair zostały opracowane tak, aby zapewnić długi czas eksploatacji. Obudowa jest wykonana ze stali galwanizowanej, a nie plastiku wytwarzanego na bazie ropy. Wytrzymała obudowa na długie lata użytkowania.

Niezrównana skuteczność

Zaawansowana konstrukcja wentylatora zużywa bardzo mało energii. System pobiera tyle mocy co jedna żarówka: od 5 do 20 W na wolnych obrotach i od 10 do 120 W przy szybkich, w zależności od urządzenia. Wszelkie urządzenia wysokowydajne pobierające mniej mocy pomagają ograniczyć zużycie paliw kopalnych.

Brak dodatków chemicznych. Na zawsze

Ze względu na to, że włókna polipropylenowe są wodoodporne, systemy oczyszczania Blueair nie wymagają używania chemicznych środków bakteriobójczych ani inhibitorów pleśni. Polipropylen nie wchłania wody, co zapobiega namnażaniu się bakterii i pleśni wewnątrz filtra.

Wyjątkowa technologia Blueair HEPASilent

Opatentowana technologia HEPASilent wykorzystana w oczyszczaczach z rodziny Classic pozwala Tobie i Twoim bliskim oddychać powietrzem pozbawionym zanieczyszczeń i tak czystym, że od razu poczujesz różnicę. Technologia ta wykorzystuje to, co najlepsze w filtracji elektrostatycznej i mechanicznej. Jednoczesne zastosowanie zaawansowanych materiałów filtracyjnych oraz komory ładowania powleczonych cząstek zapewnia znacznie lepsze rezultaty.

Proces oczyszczania jest trójstopniowy, ale każdy z etapów jest równie ważny: 1. Mocny wentylator wciąga powietrze do oczyszczacza powietrza. 2. Unoszące się w powietrzu cząstki przechodzą przez komorę ładowania cząstek. 3. Kiedy zanieczyszczone powietrze przepływa przez filtr o gradientowej strukturze, naładowane cząstki wiążą się z włóknami polipropylenowymi. Nawet w najwolniejszym trybie pracy oczyszczacz powietrza Blueair przechwytuje 99,97% cząstek unoszących się w powietrzu o wielkości aż do 0,1 mikrona. 

Czyste powietrze za dotknięciem palcem

Przyciski dotykowe na panelu sterowania modelu Blueair Classic 405 jeszcze bardziej ułatwiają obsługę urządzenia. Intuicyjne ikony LED wskazują status połączenia Wi-Fi, szybkość pracy i stan filtra. Dziecinnie prosta obsługa. Wystarczy dotknąć. Pobierz aplikację Blueair Friend i analizator jakości powietrza Blueair Aware. Można dzięki niej sterować urządzeniem z daleka, wyświetlać informacje o jakości powietrza w pomieszczeniu i na zewnątrz w czasie rzeczywistym w większości obszarów miejskich.

Aplikacja Blueair Friend

 

Oto Twój nowy sprzymierzeniec na drodze do czystego powietrza — niezawodne narzędzie, które w czasie rzeczywistym informuje o jakości powietrza na zewnątrz i podpowiada, co możesz robić, aby zadbać o swoje zdrowie. Aplikacja jest kompatybilna z urządzeniami iPhone, iPad, iPod, Apple Watch i Android.

Aplikacja współpracuje z modelami: Aware • 205 • 280i • 405 • 480i • 505 •605 • 680i • Sense+

Zadbaj o najbliższych

Wiele osób spędza nawet 90% czasu wewnątrz budynków, gdzie powietrze jest pięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Dzięki produktom z rodziny Classic pozbędziesz się 99,97% zanieczyszczeń. Zanieczyszczenie powietrza ma większy wpływ na dzieci, ponieważ ich płuca, mózg i system odpornościowy nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Dzieci oddychają szybciej niż dorośli. Co oznacza, że ich zapotrzebowanie na powietrze w stosunku do masy ciała jest większe. Z najnowszych badań wynika, że płuca i mózgi dzieci, które oddychają czystym powietrzem, lepiej się rozwijają. 

SERIA Classic 

Seria Classic 200 Seria Classic 400 Seria Classic 600
 

Wielkość pomieszczenia (Powierzchnia pomieszczenia bazuje na zakładanej pięciokrotnej wymianie powietrza na godzinę).

Mniejsze sypialnie i apartamenty (25m2) Większe sypialnie i małe lub średniej wielkości salony (40m2) Większe salony, otwarte powierzchnie (open space) i biura (72m2)
  205 280i 405 480i 605 680i
Wi-Fi  
Sterowane za pomocą smartfona  
Wbudowany analizator powietrza      
Tryb automatyczny      
Wskaźnik wymiany filtra
Podstawka na kółkach        

Dane techniczne

Powierzchnia pomieszczenia 40m2 (434 sq ft)
CADR (dym)

476m3 na godzinę (280 cfm)

CADR (kurz)

510m3 na godzinę (300 cfm)

CADR (pyłki)

510m3 na godzinę (300 cfm)

Liczbawymian powietrza na godzinę 5
Wymiary (wys. x szer. x głęb.) 590 x 500 x 275 mm (23 x 20 x 11 in)
Waga 14 kg (31 lb)
Zużycie energii 15 - 90 watts
Poziom dźwięku 32 - 52 dB(A)
Wbudowane czujniki powietrza Nie
Zdalne sterowanie Tak (za pomocą aplikacji Blueair Friend)
Zegar wł./wył. Tak ( za pomocą aplikacji Blueair Friend)
Wskaźnik wymiany filtra Tak
Opcje sterowania prędkością 1 - 2 - 3
Prędkość przepływu powietrza MAX: 350 cfm ( 595m³ /h)
MIN: 120 cfm (204 m³/h)
Podstawka na kółkach Opcjonalnie
wylot powietrza Boczny
wlot powietrza Boczny
Wi-Fi connectivity Compatible with 802.11 b/g/n router on 2.4GHz Wi-Fi Network band. Network security; open, WEP, WPA, & WPA2
Tryb sterowania * Sterowanie ręczne na panelu sterowania

*Sterowanie zdalne za pośrednictwem aplikacji
mobilnej Blueair Friend

*Tryb automatyczny oparty na odczytach jakości
powietrza z wbudowanego monitora jakości
powietrza Blueair Aware i aplikacji Blueair Friend.

Rodzaj filtra

Filtr Particle (filtr cząstek) pochłania:

 • PM 2,5
 • Kurz i pyłki
 • Sierść i naskórek zwierząt
 • Bakterie i wirusy
 • Pleśń i roztocza
TechnologiaŁ

HEPASilent™

Tworzywo filtra

Filtr o strukturze gradientowej z włóknami
polipropylenowymi i polietylenowymi z dodatkiem
węgla aktywnego

Okres eksploatacji filtra do wymiany 6 miesięcy / 4380 godzin
Liczba filtrów 1
Gwarancja 24 miesiące
Więcej informacji
Czas realizacji 2 dni
Marka Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Blueair Classic 405 (PA) - Oczyszczacz powietrza - Biały (BLU200018) do 40m2
Twoja ocena
Pytania, wątpliwości? Służymy pomocą - prosimy o wypełnienie formularza.

Mając na względzie ochronę Państwa danych osobowych i wypełniając obowiązki nałożone na nas przepisami prawa wskazujemy, że wysyłając do nas  formularz wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych wskazanych w formularzu w celach:

 • udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie,
 • umówienia Państwa na spotkanie przez kontakt telefoniczny lub email,
 • prowadzenie przez INTELIO JOHN PIOTR marketingu bezpośredniego. 

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na nasz adres ado@intelio.eu  spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych  jest INTELIO JOHN PIOTR.