Vulcan - Uzdatnianie wody - System przeciw osadom z kamienia i rdzy

   
   
   
Tematy na stronach
1.  Vulcan przeciw osadom z kamienia i rdzy  6. Referencje iBadania 
  a) Vulcan przeciw osadom z kamienia i rdzy   a) Vulcan Księga Referencji
  b) Vulcan - pełny odlew akrylowy   b) Niezależne badania naukowe
  c) Vulcan – Taśmy impulsowe   c) Referencje - Chłodnie kominowe
  d) Modele i rozmiary Vulcan-a (Jak dobrać odpowiedni rozmiar)   d) Referenje - Komercyjne i Przemysłowe
  e)  Certyfikaty   e) Referencje - osób prywatnych
   f)  Instalacja Vulcan-a   7. Porównanie uzdatniaczy
 2. Jak to działa?        Vulcan a zmiękczacze wody
 3. Zastosowanie        Vulcan vs. magnetyczne systemy (magnetyzery)
   a) Prywatne domy  8. Pytania  
   b) Komercyjne i przemysłowe   a) Rury Instalcje
   c) Urządzenia i Maszyny    b) Jakość Wody
 4. Korzyści      c) Instalacja i obsługa
   a) Korzyści - w prywatnym domu   d) inne
   b) Korzyści - Zastosowanie komercyjne i przemysłowe  9. Jakość Made in Germany
   c) Korzyści - Maszyny niezawodność pracy  10. Formularz do złożenia zapytania ofertowego
 5. Oszczędności dzięki Vulcan     11. Przykładowe referencjie i instalacje w Polsce
  a) Oszczędności w Twoim domu  12. Vulcan - Fizyczne oczyszczanie wody - jak to działa?
  b) Oszczędności w budownictwie i przemyśle      
  c) Oszczędności w codziennej eksploatacji urządzeń      

 

Vulcan przeciw osadom z kamienia i rdzy

Bezsolna alternatywa dla urządzeń zmiękczających wodę.

 

Vulcan jest ekologicznym systemem uzdatniania wody, zabezpieczającym instalację wodną i urządzenia przed osadzaniem się kamienia wapiennego oraz rdzy. Technologia impulsowa Vulcan-a to proces fizycznego odkamieniania wody. Specjalne elektroniczne impulsy odwracają przebieg krystalizacji wapnia w wodzie - powstawania kamienia Ca(HCO3)2wodorowęglanu wapnia.

Ca(HCO3)2 + impuls Vulcan => CaCO3 + CO2 + H2

Powstały węglan wapnia w postaci monokryształu traci zdolność przyczepiania się do innych powierzchni. Ta technologia oparta jest wyłącznie na pojemnościowych impulsach elektrycznych, nie wykorzystuje soli ani jakichkolwiek substancji chemicznych

 
ekologiczne rozwiązanie problemów z kamieniem wapiennym.  
bez użycia soli i chemii  
odpowiednie dla średnicy rur od 1/2" do 20" (10-500 mm)  
akrylowy odlew gwarantuje wytrzymałość i jakość  
bezinwazyjna instalacja (bez przecinania rur)  
działa na każdy rodzaj materiału- żelazo, miedź, stal nierdzewna, ocynkowane żelazo, plastik, PVC, PE-x, wieloskładnikowe rury (na dowolną mieszankę materiału) itd.  

Film o urządzeniu Vulcan
  
  
10 powodów, dlaczego Vulcan jest taki dobry
Vulcan wyraźnie wyróżnia się jakością i wydajnością. Proszę porównać Vulcan w stosunku do innych produktów analizując pewne wskaźniki jakości:

 
Niemiecka 24 voltowa technologia impulsowa (pojemnościowa): Woda jest uzdatniania przez elektryczny impuls, który likwiduje kamień w przyjazny dla środowiska „zielony” sposób. Jest to elektroniczny system, który nie jest oparty na technologii magnesów.
 

 
Vulcan pracuje na zakresie częstotliwości pomiędzy 3-32 kHz z różnymi szczytowymi częstotliwościami (wahania częstotliwości). Sekret właściwego fizycznego uzdatniania wody leży w doborze tych impulsów. CWT opracowała i udoskonala technologie impulsową od ponad 30 lat. 
 

 
Vulcan wykorzystuje niestandardowe pojedyncze pasma miedzi (taśmy). Kluczową sprawą jest sposób przesyłania impulsów do wody. Konstrukcja taśm zwiększa obszar powierzchni, która przekazuje impulsy. To poprawia transmisję nawet o 40 %.
 

 
Oryginalny odlew akrylowy jest unikalny dla linii produktów Vulcan. Oferuje on maksymalną ochronę przed wodą, ciepłem, brudem, wilgocią i utrzymuje wszystkie elementy bezpiecznie i szczelnie na miejscu.
 

 
Vulcan dostarczany jest z zewnętrznym, dopuszczonym przez UL i TUV elektronicznym adapterem zasilania. Działa on przy bardzo niskim poborze mocy, pod napięciem 100-240V 50-60Hz 0,5A i wyrównuje ewentualne zachwiania energii. 
 

 
Vulcan nie jest oparty na magnesach. Dlatego działa w 100% niezależnie od prędkości (szybkość przepływu wody) w rurach i stale dostarcza skuteczne impulsy, które gwarantują odpowiednia moc o każdej porze.
 

 
System dla różnych materiałów: Vulcan jest w stanie pracować na każdym materiale. Nie ma potrzeby kupować innego produktu do metalu, PVC, plastiku itd.
 

 
Program automatycznej pamięci sprawia, że Vulcan zawsze działa poprawnie. W przypadku nieprzewidzianych awarii, np.: braku prądu Vulcan automatycznie ustawia z powrotem poprzedni program, gdy prąd powróci. Vulcan pracuje w pełni automatycznie, zakładasz, zamykasz pomieszczenie i zapominasz o nim a on działa. 
 

 
Vulcan posiada liczne certyfikaty renomowanych międzynarodowo instytucji: niemiecki TÜV, niemiecki CE, UL- certyfikacja dla adapterów zasilających itd.
 

 
Vulcan zużywa bardzo mało energii, jest bardzo ekonomiczny. Urządzenie pobiera od 1.75 do maksymalnie 3.25 Watt. Koszty eksploatacji wynoszą (~10 do 20 PLN) rocznie.
 

 
Wyprodukowane w Niemczech: Vulcan to niemiecka jakość produkcji, został wyprodukowany przez Christiani Wassertechnik GmbH działającą w Berlinie od 1989.
 

 
10 lat międzynarodowej gwarancji jest nadawane całej lini urządzeń Vulcan. Ze względu na szczególną ochronę akrylową te urządzenia działają przez ponad 30 lat.
 


 

Vulcan - pełny odlew akrylowy

Specjalny odlew w akrylu dla Vulcan-a gwarantuje najlepszą jakość. Vulcan został zaprojektowany do użytku w wilgotnych, mokrych, bardzo zimnych i gorących miejscach.
  Akrylowy odlew gwarantuje, że płytka jest chroniona. Części są w pełni pokryte w akrylu. Dlatego też części nie mogą się przemieścić i pozostają w miejscu. Gwarantuje to wysoką trwałość.
Ochrania urządzenie przed wilgocią np., gdy instalowaną jest na zewnątrz
W pełni zalany akrylowy korpus chroni przed kurzem i brudem, np. gdy zainstalowany jest w piwnicy.
  W pełni zalany akrylowy korpus chroni przed ciepłem, a także zimnem gdyż akryl jest doskonałym materiałem izolacyjnym np. gdy zainstalowany jest w niezwykle gorącym miejscu o temperaturze na zewnątrz do 45-50°C (~113- 122 °F) lub w bardzo niskich temperaturach do -25°C (-13°F).
Odlew z akrylu gwarantuje bardzo długa żywotność produktu. Masywna akrylowa izolacja Vulcan-a zapewnia, że energia elektryczna nie „wybuchnie”, elektroniczny blok jest również doskonale izolowany wewnątrz. 
Najczęstszą przyczyną awarii w urządzeniach elektrycznych jest „wybuch”, kiedy elektronika nagrzeje się za bardzo. Gruba akrylowa pokrywa wraz z próżnią zapobiega produkcji ciepła. To „chłodzenie” urządzenia zapewnia mu długą żywotność.

 

Vulcan – Taśmy impulsowe
    Vulcan pracuje z niestandardowymi pojedynczymi taśmami impulsowymi z miedzi, które są przeznaczone do nawinięcia na rury. Są bardzo cienkie i elastyczne z zminimalizowaną izolacją. W ten sposób minimalizują utratę miejsca i maksymalizują bezpośredni kontakt - do 97.5%. Ich specjalny materiał, miedź z wysokim stopniem czystości stopu, gwarantuje najlepszą możliwą wydajność transferu. Taśmy impulsowe z miedzi są istotnym czynnikiem w procesie uzdatniania wody.
     
Uzdatnianie za pomocą standartowych kabli kontra taśmy impulsowe    
Inne Przewody Taśmy impulsowe    
     Średnica rur/ wskaźnik obszaru uzdatniania 
  Zespoły impulsów obejmują powierzchnie, która jest niezbędna do uzdatniania. Powierzchnia rur, która jest pokrywana przez zespół impulsów to “obszar uzdatniania”. Ten obszar musi być odpowiednio duży, aby zapewnić transmitowanie impulsów przez rury. Co do zasady każdy zespół impulsów powinien poddawać działaniu obszar, co najmniej o długości średnicy poszczególnych rur gdzie Vulcan jest zainstalowany. 
Obszar uzdatniania    
Porównanie: Tasmy impulsowe Vulcan posiadają więcej bezpośredniej powierzchni kontaktowej w stosunku do okrągłych kabli. Powierzchnia kontaktowa jest większa. Bezpośredni wskaźnik kontaktu wynosi 97.5%   Przykład: Jeśli zainstalujesz Vulcan 5000 na 2’’ rurze, każdy zespół taśm impulsowych powinien objąć rurę na długości co najmniej 2”.
 
     

 

Modele i rozmiary Vulcan-a
     Maksymalna średnica rur  Maksymalny przepływ wody  Taśmy impulsowe  Programy     
Vulcan 3000          
   11/2  3000 l/h  2 x 1m
Vulcan 5000          
    2"  5000 l/h  2 x 1m  1
Vulcan S10          
    3"  10 m3/h  2 x 1m  3
 Vulcan S25          
   4" 25 m3/h 4 x 2m 5
 Vulcan S100          
   6" 100 m3/h 6 x 4m 5
 Vulcan S250          
   10" 250 m3/h 8 x 10m 10
 Vulcan S500          
   20" 500 m3/h 10 x 30m 10
            
   Szczegółowe dane techniczne      

  Rozmiar produktu
  Impulsy Vulcan-a uzdatniają wodę, przepływa przez pole tworzone przez nie. Ważna jest właściwą siła impulsu wszędzie w rurach, aby cała woda była uzdatniana właściwie. Impuls nie powinien być ani za słaby ani za silny. W celu zapewnienia właściwie silnego impulsu dla twoich rur, Vulcan dostępny jest w kilku rozmiarach, w zależności od średnicy rur.   
  Jak dobrać odpowiedni rozmiar:
  Należy sprawdzić średnicę rury w obszarze gdzie przewidywana jest instalacja Vulcan-a.
  Określ maksymalny przepływ wody w ciągu godziny. Jest to ilość wody, która rurą o określonej średnicy może przepuścić w ciągu godziny. Większości czasu nie będziesz korzystał z tak dużych ilości wody. Jednakże, w godzinach szczytu, może to być zużycie na godzinę.
Obszar penetracji impulsu:     A - Zewnętrzny obszar , B - Przekrój rury, C - A do B: odległość działania impulsów     

Niemiecki certyfikat jakości  
         
    Niemieckie TÜV/GS     
  “Niemiecki TÜV” jest narodową, niezależną instytucją, która ocenia produkty pod kątem bezpieczeństwa i niezawodności. Gdy produkt odpowiada surowym wymaganiom jest wyróżniony znakiem TÜV/GS, co wskazuje, że produkt został przetestowany i certyfikowany pod kątem bezpieczeństwa zgodnie z "niemieckimi przepisami bezpieczeństwa produktowego". Znak GS jest to certyfikat, który zawiera okresowe kontrole fabryczne obejmujące system jakości produkcji. Ustawa ta wymaga, aby inspektorzy często oceniali czy producent jest w stanie utrzymać wszystkie specyfikacje testowanego produktu w procesie jego produkcji. Podczas takiej inspekcji fabrycznej oceniane jest wdrożenie systemu jakości, środowiska produkcyjnego, testowane są też urządzenia kontrolne i pomiarowe.  
    Zatwierdzenie CE    
  Znak CE potwierdza, że produkt spełnił Niemieckie i Unijne wymagania bezpieczeństwa uzytkownika, zdrowia lub ekologiczne. "CWT oświadcza, że produkt działa zgodnie z następującymi wytycznymi UE: 73/23/EG; 89/336/EG, posiada certyfikat znaku CE. Sprzęt odpowiada wymogom niemieckiej Ustawy o Bezpieczeństwie Przemysłowym oraz europejskim wytycznym urządzeń niskiego napięcia. "  
    Świadectwo pochodzenia    
  Świadectwo pochodzenia, (CO) określa i oficjalnie potwierdza kraj, w którym towary są rzeczywiście produkowane. Dla Niemiec certyfikat został wystawiony przez niemiecką Izbę Handlową (IHK). Potwierdza niemieckie pochodzenie (wyprodukowane w Niemczech) po dokładnym badaniu pochodzenia każdej części produktu i po ocenie zakładu produkcyjnego w Niemczech.  
    Zatwierdzenie UL    
  UL - Underwriters Laboratories Inc - to międzynarodowa instytucja zatwierdzająca jakość i bezpieczeństwo, z siedzibą w Illinois, USA. Znak UL na wyrobie, który UL przetestowały, oceniły produkt i ustaliły, że elektronika spełnia surowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Wszystkie adaptery przełączania mocy Vulcan-a spełniają te wymogi i są zgodne z międzynarodowymi standardami.    
 

Instalacja Vulcan-a
Vulcan został zaprojektowany tak, że instalacja nie musi być wykonywana przez wyspecjalizowanego hydraulika. Możesz łatwo zainstalować Vulcan w ok. 10-15 minut. Instalacja nie wymaga żadnych narzędzi i nie ma potrzeby rozcinania rur.
   
  Uwagi na temat instalacji
   1 Dla optymalnego uzdatniania wody Wulkan najlepiej jest zainstalować w pobliżu wodomierza lub na głównej rurze doprowadzającej wodę.
   
   2 Uzwojenia zespołu impulsowego mogą być umieszczone po lewej stronie, po prawej stronie lub pod urządzeniem elektronicznym. Zostaw bezpieczną odległość, co najmniej 1 cm (min. ~ 1/2 ") od siebie.
   
   3  Vulcan może być instalowany pionowo, poziomo lub pod innym kątem. Jeśli nie ma wolnego miejsca na rurze urządzenie może być również zamontowane na ścianie.
   
   4 W przypadku ograniczonej przestrzeni uzwojenia mogą być umieszczone częściowo na głównym przewodzie, a częściowo na rurach rozprowadzających.
  Wszystkie te instalacje są możliwe, ponieważ impulsy uzdatniania rozciągają się na kilka metrów, po obu stronach rury.
     
  Wskazówki dotyczące instalacji dla urządzeń do użytku domowego
   1 Włóż załączone uchwytóy przez otwory na spodzie urządzenia elektronicznego. Umieść urządzenie na rurze. Użyj uchwytów, aby przymocować urządzenie do rury.
   2 Podłącz jeden z zespołów impulsowych do urządzenia i użyj uchwytów, aby przymocować go do rury.
   3 Zawiń taśmy impulsowe wokół rury tworząc cewki. Upewnij się, że przymocowałeś taśmy mocno do rury i umieścić uzwojenia blisko siebie.
   4 Zamocuj koniec taśmy do rury za pomocą dodatkowych uchwytów. następnie powtórz procedurę z drugim zespołem taśm.
   5 Podłącz zasilacz do gniazdka elektrycznego i podłącz wtyczkę do prawego górnego wtyku urządzenia.
   6 Czerwone lampki będą się świecić jak tylko urządzenie rozpocznie pracę. Vulcan działa od teraz nie wymagając konserwacji.
     
  Instrukcja instalacji dla urządzeń średniej wielkości i urządzeń przemysłowych.
     1 Włóż dwa złączone uchwyty przez otwory na spodzie urządzenia elektronicznego. Umieść urządzenie na rurze. Użyj załączonych uchwytów, aby przymocować urządzenie do rury.
   2 Podłącz jeden z taśm impulsowych do gniazda impulsu i przymocuj ją do rury za pomocą załączonych uchwytów.
   3 Owiń taśmę impulsową wokół rury tworząc cewkę. Upewnij się, że zamocowałeś taśmę mocno do rury i umieścić uzwojenia blisko siebie.
   4 Zamocuj koniec taśmy do rury za pomocą załączonych uchwytów. Teraz podłącz kolejną taśmę impulsową do wtyku po przeciwnej stronie i powtórz procedurę.
   5 Podłącz następną taśmę impulsowa do kolejnego gniazdka i w zależności od typu urządzenia, powtórz kroki 2 - 4, aż wszystkie taśmy impulsowe będą w użyciu. Wszystkie taśmy impulsowe muszą być nawinięte ciasno wokół rury i zamocowane za pomocą uchwytów.
   6 Podłącz zasilacz do gniazdka elektrycznego i podłącz wtyczkę do prawego górnego wtyku urządzenia.
   7 Ustaw Vulcan za pomocą sensora bocznego, w zależności od średnicy rury, aby optymalnie uzdatniać wodę.
     
  Informacje ogólne
     1 Chronić zasilacz przed bezpośrednim kontaktem z wodą.
     2 Używać wyłącznie załączonego zasilacza.
     3 Nie przecinać taśmy impulsowej, ani 24 V przewodu zasilającego.
     4 Nie usuwać zaślepki lub izolacji taśmy impulsowej.
     5 Temperatura robocza Vulcan-a wynosi od – 25 ° C do +50 ° C (-13 ° C do 122 ° F).
     6 Czyść urządzenie wyłącznie wodą.
     7 Szczytowa temperatura na powierzchni ogrzewanej nie powinna przekraczać 95 ° C (203 ° F).

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący