Filtr ECOSOFT PREMIUM ELECTRIC 5-STOPNIOWY SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY

Brak w magazynie
SKU/EAN
890496000000-1
Czas realizacji
2 dni
850,00 zł

Nasz system filtrowania wody odwróconej osmozy Ecosoft, który usunie 90-100% zanieczyszczeń z wody, dzięki czemu będzie bezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny do picia.

Żaden z domowych systemów filtracyjnych, nigdy nie osiągnął lepszych rezultatów. System jest zwykle instalowany pod Twoim blatem kuchennym i łączy się z kranem (w zestawie) nad kontuarem, aby zapewnić Ci czystą wodę prosto z kranu. Wykorzystuje pięciostopniowy system filtracji wody, gwarantujący najczystszą wodę możliwą niż inny system odwróconej osmozy.

Ten system, podobnie jak wszystkie nieumieszczone filtry odwróconej osmozy, opiera się na odpowiednim ciśnieniu wody. Zalecane ciśnienie wody dla tego systemu wynosi 40-90 psi (3-6 bar)

WODA JAK ŹRÓDLANA Z TWOJEGO KRANU

Certyfikaty  
Nowość
Odwrócona Osmoza

Odwrócona osmoza domowa to filtr wody pitnej, jest to nowoczesna metoda usuwania szkodliwych substancji z wody. Technologia ta pozwala na to, aby każdy pił zdrową i czystą wodę o smaku górskiej wody źródlanej. Osmoza to najskuteczniejsze filtry do oczyszczania wody pitnej. Poprzez dużą konkurencję na rynku ceny osmoz zostały obniżone, a tym samym dały możliwość zakupu praktycznie każdej rodzinie w Polsce. 

Jesteśmy skazani na zanieczyszczoną wodę, ale sami jesteśmy temu winni. Nikt tak wody nie zatruwa, jak sam człowiek.  Woda to napój życia dbajmy o nią, aby była czysta.

Zanim cokolwiek wyrzucisz czy wlejesz do wody to pamiętaj, że to wróci do Ciebie. 1 litr oleju silnikowego zanieczyszcza milion litrów wody!, ale z takimi zanieczyszczeniami stacje uzdatniania wody mogą sobie poradzić.

W dobie rozwoju technologii badań wody, naukowcy alarmują o jej zanieczyszczeniu farmaceutykami w tym antybiotyki, stabilizatory nastroju i hormony płciowe, to bardzo rozległy temat który jest omawiany przez szereg ekspertów w USA.

Dotyczy to wszystkich krajów gdzie leki trafiają na wysypiska śmieci po czym dostają się do wód powierzchniowych i gruntowych. Jednocześnie to co trafia do toalet z moczem w jakimś stopniu dostaje się również do wody pitnej.

Odwrócona osmoza tzw. filtracja molekularna lub membranowa stała się codziennością naszego życia
1. “80% współczesnych chorób ma bezpośredni związek z jakością wody pitnej” WHO – Światowa Organizacja Zdrowia
Odwrócona osmoza to naturalna ochrona Twojego zdrowia. Technologia odwróconej osmozy, tak jak wiele innych genialnych rozwiązań, narodziła się w wyniku uważnego podglądania przyrody. Zjawisko osmozy jest naturalnym procesem zachodzącym bez przerwy we wszystkich żywych organizmach i polega na przenikaniu cząsteczek wody przez półprzepuszczalną błonę z roztworu o stężeniu mniejszym do roztworu o stężeniu większym.
Półprzepuszczalnymi błonami otoczone są komórki wszystkich żywych organizmów. Zjawisko odwróconej osmozy występujące w technologii oczyszczania wody, także uwarunkowane jest obecnością półprzepuszczalnej błony.
Ciśnienie z sieci wodociągowej powoduje, że jedynie cząsteczki wody zostają "przeciśnięte" przez półprzepuszczalną błonę membrany pozostawiając wszystkie zanieczyszczenia po jej drugiej stronie. 
Następuje zatem przepływ wody z roztworu o stężeniu większym (brudna woda) do roztworu o stężeniu mniejszym (czysta woda), czyli odwrotnie niż w naturze.
Odwrócona osmoza jest jedyną, skuteczną metodą uzyskania krystalicznie czystej wody do picia bezpośrednio z kranu. Woda otrzymana w procesie odwróconej osmozy pozbawiona jest trujących i rakotwórczych związków chemicznych, metali ciężkich, bakterii oraz wirusów
Zestawy filtrów osmotycznych składają się z kilku podstawowych modeli, których wydajność może być dostosowana do indywidualnych wymagań klienta.
Korzyści z posiadania odwróconej osmozy RO(Revers Osmosis) posiadają wiele zalet: niskie koszty eksploatacji oraz krótki okres amortyzacji cieszą się największą popularnością wśród użytkowników
Systemy RO zapewniają konsumentowi najczystszą wodę jaką można mieć pod ręką. 
Żadna inna technologia nie jest w stanie dostarczyć tak znakomitej świeżej wody w tak prosty i przyjazny dla środowiska sposób. Porowatość membran używanych w systemach RO wynosi około 0,0001~0,0008 mikrometrów. Dla porównania bakterie mają wielkość od 0,2 do 1 mikrometra, a wirusy od 0,005~ do 0,1 mikrometra. Tak więc można powiedzieć, że membrana jest filtrem absolutnym w 99,99% usuwającym bakteriologię, wirusy i inne zanieczyszczenia. 
2. Woda uzdatniona metodą Odwróconej Osmozy
 • ma krystalicznie czysty wygląd,
 • z systemu uzyskuje się wodę pozbawioną trujących i rakotwórczych związków chemicznych, metali ciężkich, farmaceutyków, bakterii i wirusów
 • membrana osmotyczna usuwa 96 - 99,8% wszystkich rozpuszczonych w wodzie związków chemicznych
 • podnosi naturalne walory smakowe gotowanych w niej potraw, 
- wolna jest od zanieczyszczeń mających negatywny wpływ na walory smakowe i zapachowe napojów czysta woda intensyfikuje smak i zapach soków, kawy, herbaty, przetworów z owoców i warzyw, jest wyjątkowo wskazana dla dzieci.
 • również może służyć do kąpieli niemowląt i dzieci, których skóra wrażliwa jest na chlor, chemikalia i sole wapnia występujące w wodzie wodociągowej. Dzieci mogą być narażone na podrażnienia i uczulenia będące początkiem poważnych chorób,
 • dodaje blasku i zdrowia Twoim kwiatom,
 • nie pozostawia białego nalotu na naczyniach i sprzęcie kuchennym,
 • koszt przefiltrowania wody to (0,07 zł / litr) jest kilkadziesiąt razy niższy niż butelkowanej wody mineralnej, a jej jakość jest gwarantowana badaniami w laboratoriach amerykańskich i polskich,
 • jest zalecana do higieny osobistej 
- chlorowana i zanieczyszczona woda jest przyczyną wielu problemów z cerą. 
Czysta woda pozwoli zachować naturalną barierę ochronną skóry, co zminimalizuje konieczność używania kosztownych kremów i kosmetyków.
Picie dużych ilości czystej wody jest ogólnie zalecane przez lekarzy dla zachowania zdrowia i sił witalnych, natomiast dla osób ze skłonnościami do tworzenia się kamieni w nerkach i woreczku żółciowym jest po prostu wymagane
Woda osmotyczna jest też szczególnie polecana ludziom z osłabionym systemem odpornościowym.
3. Budowa Osmozy
Osmoza i wyposażenie dotyczy wszystkich urządzeń mogą się różnić wydajnością i wyposażeniem patrz opis
1. Filtr wstępny z wkładem sedymentacyjnym -­‐ 20 mikronów (instaluje się przy bardzo zanieczyszczonej wodzie cząstkami sedymentacyjnymi np. woda studzienna): Wstępnym etapem uzdatniania wody jest eliminacja zanieczyszczeń większych od 20 mikronów, takich jak np.: rdza, piasek czy zawiesiny z rur wodociągowych.
Wkład wykonany  jest z pianki polipropylenowej. Okres użytkowania: ok. 6 miesięcy.
2. Filtr wstępny z wkładem sedymentacyjnym -­‐ 5 mikronów: Kolejnym etapem przygotowania wody do procesu odwróconej osmozy jest zatrzymanie zanieczyszczeń większych niż 5 mikronów. Wkład wykonany jest z pianki polipropylenowej. Okres użytkowania: 6 miesięcy.
3. Filtr wstępny z wkładem z węgla aktywnego: Stosowany w każdym systemie z rodziny WGRO przygotowanie wody wodociągowej przed procesem odwróconej osmozy. Jego głównym zadaniem jest eliminacja szkodliwych dla membrany osmotycznej związków chloru. Poprawia również walory organoleptyczne wody usuwając zły smak, przykry zapach i zabarwienie. Okres użytkowania: ok. 6 miesięcy.
4. Najważniejszym elementem systemu jest membrana osmotyczna usuwa 96-­99% wszelkich rozpuszczonych w wodzie związków, jak również bakterie i wirusy.
5. Końcowy filtr węglowy. Zastosowano w nim bardzo wysokiej jakości węgiel wykonany z łupin kokosów charakteryzujący się zwiększoną pojemnością absorbuje wolne gazy poprawiając tym samym walory smakowe wyprodukowanej wody nadając jej charakterystyczny smak naturalnej wody źródlanej.
6. Wolno stojący zbiornik na czystą wodę zbiornik podciśnieniowy ze specjalnie dobranego tworzywa pozwalającym na magazynowanie czystej wody bez możliwości jej wtórnego skażenia. Zadaniem jego jest magazynowanie uzdatnionej wody jak i współpracuje z auto-zaworem sterującym pracą urządzenia włącz/ wyłącz. 
Pojemność maksymalna: 15 litrów pojemność robocza: 8 litrów.
7. Chromowany kranik do poboru czystej wody posiada zawór, który służy do regulacji strumienia poboru wody uzdatnionej
4. MEMBRANA ODWRÓCONEJ OSMOZY FILMTEC ™

Czwarty etap naszych systemów filtracyjnych to membrana odwróconej osmozy. Filtr ten wykonuje ciężką pracę, usuwając większość zanieczyszczeń z wody. Używamy membran odwróconej osmozy FILMTEC ™ wyprodukowanych przez DOW® Water and Process Solutions (USA) .

Z przyjemnością ogłaszamy wprowadzenie na rynek nowej generacji elementów osmozy odwróconej DOW FILMTEC ™.

Zdolność do konsekwentnego wytwarzania identycznych, wysokiej jakości produktów raz po raz oznacza, że elementy DOW FILMTEC oferują klientom jedne z najbardziej niezawodnych elementów dostępnych obecnie w branży.

JAK ROZPOZNAĆ, CZY MASZ ORYGINALNY ELEMENT DOW FILMTEC ™ RESIDENTIAL RO
DOW FILMTEC jest obecnie najbardziej rozpoznawalną na świecie marką odwróconej osmozy. Taka popularność zachęca do naśladowania, a w rezultacie pojawiło się wiele podobnych marek, próbujących wprowadzić klientów w błąd. Pozwól nam pomóc Ci potwierdzić, że kupiłeś oryginalny element DOW FILMTEC.Ulepszenia elementów - Nowe końcówki permeatu / rury zasilającej
 1. Tradycyjna biała rura permeacyjna
 2. Krótszy koniec rury permeatu
 3. Dłuższy koniec rury zasilającej
 4. Oznaczenie GPD na końcu rury podajnika
 5. Klasyczna solanka z białą taśmą
 6. Aktywne obszary podobne do klasycznego wzornictwa
Poszukaj prawdziwych cech etykiety DOW FILMTEC:
Porównanie wielkości oczek w membranie
O co należy szczególnie zadbać w systemie RO?
W odwróconej osmozie najistotniejszym elementem filtracji jest membrana cienkowarstwowa o zwinięciu spiralnym.
Czysta woda jest odzyskiwana, natomiast woda zawierająca skoncentrowane zanieczyszczenia zostaje odprowadzona z systemu wprost do kanalizacji. Należy przy tym dodać że woda zrzutowa jest o wiele czystsza niż zasila nasze krany ponieważ zostaje przefiltrowana przez filtracje wstępną oraz węglową. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne.
Kiedy powstały systemy odwróconej osmozy? 
Technologia była znana od wielu dziesięcioleci, ale dopiero w 1962 roku wprowadzono ją do szerszego użytku, kiedy rząd Stanów Zjednoczonych zbudował zakłady produkujące dziennie 3000 litrów wody osmotycznej dla potrzeb wojska. Armia Stanów Zjednoczonych zakupiła ponad 8000 membran na potrzeby operacji "Pustynna Burza" w 1991 roku. Na Bliskim Wschodzie technologia ta wykorzystywana jest do uzyskiwania słodkiej wody w miejscowościach pustynnych i nadmorskich pozbawionych źródeł czystej wody
Jak przedłużyć żywotność urządzenia?
Najważniejszą czynnością gwarantującą prawidłowe i długoterminowe działanie urządzenia RO jest jego regularne serwisowanie (czyli wymiana wkładów oraz dezynfekcja systemu o czym większość serwisów zapomina lub nie wykonuje u klienta). Pozwoli to utrzymać dobrą wydajność membrany osmotycznej oraz wydatnie przedłuży jej żywotność. Jednak najważniejsze jest częste używanie systemu im więcej wody przepływa przez membranę tym dłużej będzie nam służyć(ponieważ następuje samoczyszczenie membrany)
WSZYSTKIE SYSTEMY FILTACJI USUWAJĄ 90-100% Z NASTĘPUJĄCYCH:
 • FLUOREK
 • SELEN
 • AMON
 • CYERANEK FERRO
 • ARSEN
 • BROMEK
 • BORUJ
 • THIOSULFATE
 • KRZEMIAN
 • AZOTAN
 • SÓD
 • DWUWĘGLAN
 • CHLOREK
 • PROWADZIĆ
 • CHROM
 • BAR
 • WAPŃ
 • RTĘĆ
 • SREBRO
 • CADNIUM
 • STROTIUM
 • CYNK
 • MAGNEZ
 • NIKIEL
 • MIEDŹ
 • ALUMINIUM
 • ŻELAZO
 • MANGAN
 • CYJANEK
 • SIARCZAN FERRO
BIOLOGICZNE
 • BAKTERIA
 • PROTOZOA
 • AMOEBIC
 • PESTYCYDY
I INNE ZANIECZYSZCZENIA
 • CYSTY
 • GUARDIA
 • AZBEST
 • WSZELKIE POWIERZCHNI

Ograniczamy ponad 60 powszechnie występujących zanieczyszczeń w wodzie, w tym:

Zanieczyszczenia w wodzie   Szkodliwie na organizm ludzki
Chloru, chloraminy   Oczu, nosa, gardła i górnych dróg oddechowych, powodując ostry obrzęk płuc i zapalenie płuc, a nawet porażenie ośrodka oddechowego w wysokich stężeniach; podrażniać skórę, sprawiają, że włosy suche, złamania, rozwidlenie, wybielanie skóry, warstwy skóry off, powodując łuszczycy alergia
TSP   Zawartość żelaza przekroczył Długotrwałe spożywanie obciążeń domu nerki, co prowadzi do zaburzeń wydzielania wewnętrznego, wysokie ciśnienie krwi i inne objawy
Całość torbiele, Cryptosporidium i Giardia   Powodować dyskomfort w jamie brzusznej i przewodu pokarmowego, powodując biegunkę
Rtęć   Powodować przewlekłe zatrucia rtęcią, tak, że pamięć została ograniczona, nieuwagi, dezorganizacji myślenia
Ołów   Ołów dostaje się do organizmu, niektóre zostaną wchłonięte kości i zębów, małe dzieci są szczególnie narażone na toksyczne działanie ołowiu sprowadzanego
BPA (bisfenol A)   zaburzenia endokrynologiczne, poważne zagrożenie dla zdrowia płodu i dziecka, otyłość i indukowane przedwczesne dojrzewanie
Trihalometany   Mutagenne i rakotwórcze, a nawet spowodować wątroby, nerek i nowotworów jelit
MTBE (eter metylo-tert-butylowy)  
Toksyczne, przez skórę, dróg oddechowych, przewodu pokarmowego wchłaniania dużej liczby rakotwórcze
Benzen   Rak, długoterminowa inhalacja może prowadzić do anemii aplastycznej
Karbofuran   Wysoce toksyczne pestycydy, co prowadzi do ślinotok, łzawienie, drżenie mięśni, niepokój
atrazyny   Herbicydy, stymulujący wpływ na ludzką skórę i oczy
Specyfikacja Produktu
   
Model

SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY ECOSOFT PREMIUM 5 STAGE

 Ilość stopni Filtracji 5
 Typ Wkładu do filtra  Pakiet roczny FILTERS-50G
 Woda Miejska Woda (fluorowana oraz chlorowana), Miejska Woda(chlorowane)
 Wymiary Zestaw Filtrów 42cm(Sz) x 44cm(W) x 15cm(G) ; Zbiornik 23cm(Ś) x 37cm(W)
 Wkłady do filtracji 5 etapów filtracji: 
 • Etap 1: Ecosoft 5 Micron Spun Polipropylenowy filtr cząstek / osadów
 • Etap 2: Ecosoft GAC Granulowany filtr z węglem aktywnym
 • Etap 3: Ecosoft CTO Micron Block Carbon Filter
 • Etap 4: DOW ®  FILMTEC ™ RO Membrana 50 galonów US dziennie (190 litrów)
 • Etap 5: Ecosoft Post Filter Filtr smaku / zapachu granulowany węgiel aktywny kokosowy
 Wymiana wkładów co 6 -12 miesięcy
 Gwarancja 12 miesięcy
 Certyfikaty NSF (Narodowa Fundacja Sanitation)
 Przepływ 50 galonów US dziennie (190 litrów)
 Temperatura wody 30 ° C
 Ciśnienie robocze 3 do 6 bara
   
 
ZAWARTOŚĆ ZESTAWU
 • Ciśnieniowy zbiornik do przechowywania wody (3,2 galonów amerykańskich, 12 litrów)
 • Chromy Kranik z wylewką
 • Podłączenie wody do sieci (używać tylko z rurami miedzianymi)
 • Zawór siodłowy wody brudnej
 • Łączenie rur
 • 1/4 obrotu nowoczesnej dźwigni
 • Klucz membranowy (do wymiany filtrów)
 • Klucz filtra (do wymiany filtrów)
 • Szczegółowa instrukcja obsługi
ROCZNY ZESTAW FILTRÓW:
 • Etap 1: Ecosoft 1 Micron Spun Polipropylenowy filtr cząstek / osadów
 • Etap 2: Ecosoft GAC Granulowany filtr z węglem aktywnym
 • Etap 3: Ecosoft 5 Micron Spun Polipropylenowy filtr cząstek / osadów
 • Etap 4: DOW ®  FILMTEC ™ RO Membrana 50 galonów US dziennie (190 litrów)
 • Etap 5: Filtr filtrów zapachowych Ecosoft Post (wstępnie zamontowany)
CERTYFIKATY i GWARANCJA

Więcej informacji
Czas realizacji 2 dni
Marka Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Filtr ECOSOFT PREMIUM ELECTRIC 5-STOPNIOWY SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY
Twoja ocena
Pytania, wątpliwości? Służymy pomocą - prosimy o wypełnienie formularza.

Mając na względzie ochronę Państwa danych osobowych i wypełniając obowiązki nałożone na nas przepisami prawa wskazujemy, że wysyłając do nas  formularz wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych wskazanych w formularzu w celach:

 • udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie,
 • umówienia Państwa na spotkanie przez kontakt telefoniczny lub email,
 • prowadzenie przez INTELIO JOHN PIOTR marketingu bezpośredniego. 

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na nasz adres ado@intelio.eu  spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych  jest INTELIO JOHN PIOTR.