GI-IMPULS EKO (średnica rury do 1 cala)

W magazynie
SKU/EAN
GI-IMPULS EKO (średnica rury do 1 cala)
Czas realizacji
2 dni
1 200,00 zł
+ -

 

GI-IMPULS EKO stosowane jest do rur o średnicy do 1 cala, to najprostsze urządzenie z serii IMPULS. Zostało zaprojektowane z myślą o mieszkaniach, małych domach oraz niewielkich lokalach usługowych. Jego rozmiary oraz solidne wykonanie pozwalają mu zaadaptować się w każdym miejscu. Ogromną zaletą urządzenia IMPULS EKO jest prosty montaż, który może zostać wykonany przez każdego.

 



 

Formularz do złożenia zapytania ofertowego

GI-IMPULS EKO

  • wydajność maksymalna - prepływu wody w rurze do 1 m3/h
  • średnica maksymalna rury - do 1 cala ( 25mm)
Przyjazny środowisku: nie wymaga soli i chemii. 10 lat gwarancji! Unikalna technologia
impulsowa.

Wyprodukowano
w Unii Europejskiej.


IMPULS EKO to najprostsze urządzenie z serii IMPULS. Zostało zaprojektowane z myślą o mieszkaniach, małych domach oraz niewielkich lokalach usługowych. Jego rozmiary oraz solidne wykonanie pozwalają mu zaadaptować się w każdym miejscu. Ogromną zaletą urządzenia IMPULS EKO jest prosty montaż, który może zostać wykonany przez każdego. Urządzenie generuje impulsy, które wytwarzają pole elektromagnetyczne. Pole to zmienia zawarty w wodzie Ca(HCO3)2 (wodorowęglan wapnia) w CaCO3 (monokryształ), uwalniając jednocześnie CO2 (dwutlenek węgla), który rozpuszcza powstałe wcześniej osady kamienia na rurach i wymiennikach ciepła, jak i urządzeniach technicznych.

IMPULS EKO jest wykonany z podzespołów najwyższej klasy. Posiada klasę ochronną IP54. Urządzenie posiada wbudowany oraz zalany żywicą zasilacz, co minimalizuje ryzyko usterki. Prosta, a zarazem solidna konstrukcja, zapewnia długoletnią pracę urządzenia. Znikomy pobór energii elektrycznej minimalizuje koszty eksploatacyjne. IMPULS EKO nie wymaga programowania. Jego cewki przystosowane są do temperatury maksymalnej 60°C.
W okolicy montażu wymagany jest dostęp do prądu.

Gdzie zamontować urządzenie IMPULS?

IMPULS EKO przeznaczony jest m.in do zabezpieczania instalacji wodnych oraz urządzeń AGD w domu jednorodzinnym, mieszkaniu lub w biurze. Dlatego też powinien być zamontowany zaraz za licznikiem wody. Takie miejsce montażu zagwarantuję 100% ochronę całego obiegu i wszystkich urządzeń do niego wpiętych.

Jak poprawnie zamontować urządzenie IMPULS?

IMPULS EKO może być zainstalowany bezpośrednio przez użytkownika. Materiał rury nie ma wpływu na prawidłowe funkcjonowanie urządzenia (wyjątkiem są ołowiane rury). IMPULS EKO może być zamontowany poziomo lub też pionowo. Wymagane miejsce to 150 - 300 mm.

1. Generator impulsów przymocować do rury lub innej powierzchni za pomocą dołączonych uchwytów, zwracając uwagę na to, aby w pobliżu znajdowało się gniazdko elektryczne.

2. Przewód impulsowy owinąć na poziomą lub pionową część rurociągu.
UWAGA! Jeśli cewki nie będą nawinietę zgodnie z kierunkiem przedstawionym na poniższym zdjęciu urządzenie nie będzie działać.
Minimalna ilość nawinięć cewek to 13 z jednej strony. Jeżeli można na rurze nawinąć więcej zwoi, niż 13 - warto to zrobić. Spowoduje to mocniejsze oddziaływanie pola elektromagnetycznego.

3. Końce cewek przymocować za pomocą dołączonych opasek zaciskowych tak, aby oba końce przewodu miały podobną długość umożliwiającą użycie zacisku.

4. Przewód impulsowy należy zewrzeć ze sobą, przez dołączony do zestawu zacisk (przy użyciu kombinerek).

5. Podłączyć zasilanie do urządzenia. Powinna zaświecić się niebieska dioda LED.

 


Przykładowe miejsca instalacji urządzenia
     

Model IMPULS EKO
Średnica rury 1/2”, 3/4”, 1” (do 25 mm)
Wydajność do 1 m3/h
Zasilanie 220-240V AC, 50–60 Hz, 1W
Sygnał impulsowy unikalna technologia impulsów prądowych
Liczba programów 1
Obsługa nie wymaga obsługi
Liczba uzwojeń impulosowych 2, zamknięta
Wyświetlacz -
Pamięć nastaw -
Roczny koszt użytkowania około 6 zł - energia elektryczna, brak innych kosztów eksploatacji
Wymiary 90 x 60 x 30 mm
Wymagane miejsce dla taśmy 180 mm
Sposób mocowania Bezpośrednio na rurze; mocowanie dołączone do urządzenia
Konstrukcja i cechy
  • wprogramowana na stałe kombinacja impulsów prądowych
  • układ elektroniczny zaprogramowany i zalany żywicą na stałe
  • wyposażone w diodę sygnalizującą pracę urządzenia
  • posiada klasę ochronną IP54
Więcej informacji
Marka IMPULS
Czas realizacji 2 dni
Gwarancja 10 lat
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:GI-IMPULS EKO (średnica rury do 1 cala)
Twoja ocena
Pytania, wątpliwości? Służymy pomocą - prosimy o wypełnienie formularza.

Mając na względzie ochronę Państwa danych osobowych i wypełniając obowiązki nałożone na nas przepisami prawa wskazujemy, że wysyłając do nas  formularz wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych wskazanych w formularzu w celach:

  • udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie,
  • umówienia Państwa na spotkanie przez kontakt telefoniczny lub email,
  • prowadzenie przez INTELIO JOHN PIOTR marketingu bezpośredniego. 

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na nasz adres ado@intelio.eu  spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych  jest INTELIO JOHN PIOTR.