Magic Vac - Pakowanie Próżniowe Żywności

 
Powody, dla których warto wybrać pojemniki MAGIC VAC

Dla doskonałej ochrona żywności przy użyciu certyfikowanego urządzenia.

Dzięki użyciu urządzenia MAGIC VAC wraz z oryginalnymi akcesoriami MAGIC VAC uzyskujemy najlepsze efekty pakowania próżniowego, usuwając maksymalną ilość powietrza/tlenu z pojemnika. Opakowania MAGIC VAC zapewniają najlepsze pakowanie próżniowe dzięki odpowiedniej grubości oraz specjalnemu „opatentowanemu” materiałowi.

Możliwe jest zatem stworzenie warunków, w których zostaną utrzymane właściwości organoleptyczne oraz zapewniony zostanie czas przechowywania żywności podany w tabeli poniżej oraz w instrukcji obsługi opakowań MAGIC VAC. Dane zawarte poniżej dotyczące czasu przechowywania są wynikiem niezależnej opinii „Parare Pro Veritate”przygotowanej specjalnie dla Flaem Nuova SpA przez profesora Luciano Piergovanni, członka stowarzyszenia AITA (Włoskie Stowarzyszenie Technologii Żywności) i profesora na Uniwersytecie w Mediolanie (Wydział Nauki o Żywności, Technologii i Mikrobiologii).

Linia produktów MAGIC VAC została również przetestowana i zatwierdzona przez FIC (Włoskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni).

 Dla nietoksyczności materiałów, z których wykonane są torebki, rolki i pojemniki.

Flaem Nuova SpA zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użycia systemu MAGIC VAC, ponieważ materiały użyte do produkcji akcesoriów spełniają najwyższe wymagania międzynarodowych  norm i przepisów dotyczących bezpieczeństwa produkcji pojemników z tworzywa sztucznego do kontaktu z żywnością, w pełni kontrolując przenikanie szkodliwych substancji do żywności.

Dla łatwej obsługi urządzenia.

Urządzenie MAGIC VAC, poza wyjątkowym działaniem i oferowaną różnorodnością w wyborze metod pakowania próżniowego, jest również bardzo proste w obsłudze, co pozwala oszczędzić czas potrzebny na pakowanie żywności.

Dla szerokiego wyboru opatentowanych akcesoriów.

Dostępny jest szeroki wybór akcesoriów MAGIC VAC, jak torebek, rolek i i wielofunkcyjnych pokrywek używanych do odpowiednio odpornych pojemników (np. szklanych słoików, stalowych garnków lub patelni).  Oferujemy również dużą liczbę pojemników, które przydają się do łatwego i szybkiego uporządkowania przechowywanej żywności w lodówce/zamrażarce lub spiżarni. Przechowywanie, które utrzymuje zapach oraz smak często używanych produktów, jak pasty, zup, ziaren, mąki, cukru, chipsów ziemniaczanych, precli, czy biszkoptów. Nawet otwarte wino można przechować dzięki specjalnemu korkowi do butelki.

Dla jakości i wiarygodności opatentowanej włoskiej technologii.

Urządzenia i akcesoria MAGIC VAC oparte są na opatentowanej włoskiej technologii. Wykonane są z materiałów i według metod rygorystycznie kontrolowanych podczas całego procesu produkcji, co zapewnia najlepszą jakość i wiarygodność. Jakość i wiarygodność zawsze wyróżniała produkty Flaem Nuova SpA i sprawiła, że firma stała się jednym z liderów przemysłu na świecie.

echo

Dla niskiego zużycia energii.

Urządzenia MAGIC VAC spełniają normy EC 1275/2008 wejścia w życie 07/01/2013 (Dyrektywa  2005/32 Parlamentu Europejskiego dotycząca wymogów dla zużycia energii przez elektryczne i elektroniczne urządzenia gospodarstwa domowego).


 

Czas przechowywania z Magic Vac (dni)

   Czas przechowywania w warunkach ciśnienia atmosferycznego Czas przechowywania przy użyciu MAGIC VAC®
Żywność w lodówce (5 ± 2 °C) mięso 3-4 8-9
ryba 1-3 4-5
salami 15-20 25-60
warzywa 7-15 24-40
owoc 1-3 7-10
ser 5-7 14-20
Żywność zamrożona (-18 ± 2 °C) mięso  120 - 180  450 - 600
ryba  90-120  300-360
warzywa  240-300  540-720
Żywność w temperaturze pokojowej (25 ± 2 °C) chleb  1-2  6-8
słodki  120 - 180  360
   

Wartości te zależą od szczelności pakowania oraz cech jakościowych żywności. Powyższe dane odnoszą się jedynie do żywności pakowanej przy pomocy urządzenia MAGIC VAC  wraz z oryginalnymi akcesoriami. Czas podany w tabeli powyżej nie może być zagwarantowany w przypadku użycia opakowań innych firm. W takim przypadku producent nie ponosi odpowiedzialności.

Instrukcje te zostały przygotowane we współpracy Działu Badań i Rozwoju Flaem Nuova oraz profesora Luciano Piergiovanni z Uniwersytetu w Mediolanie
aita

 

Uwaga: Żywność łatwo psującą się należy przechowywać w zamrażarce lub lodówce. Pakowanie próżniowe przedłuża okres przydatności do spożycia żywności, ale nie zmienia już zepsutej żywności ponownie w przydatną do spożycia.


Dodatkowe informacje
    Na czym polega pakowanie próżniowe?
     
 
 • Jedzenie psuje się w wyniku  reakcji chemicznych zachodzących w żywności wystawionej na działanie powietrza, temperatury, wilgoci, działania enzymów, rozwoju mikroorganizmów lub zanieczyszczenia przenoszonego przez owady.
 • Pakowanie próżniowe maksymalnie ogranicza ciśnienie atmosferyczne wewnątrz opakowania, usuwając tlen i eliminując substancje lotne. Tlen znajdujący się w powietrzu powoduje psucie się żywności, głównie w procesie oksydacji, co wpływa na utratę wartości odżywczych, smaku oraz jakości pożywienia. Dodatkowo, powietrze przyczynia się do rozwoju większości mikroorganizmów i powoduje odmrażanie zamrożonej żywności. 
 • Pakowanie próżniowe przedłuża czas przechowywania większości świeżego pożywienia, redukując proces oksydacji i zapobiegając rozwojowi bakterii i pleśni. Jednakże, większość świeżego pożywienia zawiera wilgoć, która powoduje rozmnażanie się mikroorganizmów nawet w warunkach beztlenowych. Aby uniknąć psucia się takiej żywności, należy przechowywać ją w niskich temperaturach.
 • Mikroorganizmy, takie jak pleśń, drożdże i bakterie, obecne są wszędzie, ale tylko w określonych warunkach mogą powodować problemy. Na przykład, pleśń nie rozmnaża się w warunkach niedoboru tlenu lub braku wilgoci. Drożdże, aby się rozmnażać potrzebują wilgoci, cukru i umiarkowanej temperatury, ale mogą rozmnażać się w warunkach tlenowych i beztlenowych. Chłodzenie spowalnia rozwój drożdży, a zamrażanie zatrzymuje go całkowicie. Bakterie, w zależności od rodzaju, mogą rozmnażać się w warunkach tlenowych i beztlenowych.
 • Clostridium botulinum (laseczka jadu kiełbasianego) jest bardzo groźną bakterią, która może rozmnażać się w warunkach niskiej kwasowości, braku tlenu oraz wystawieniu na działanie temperatury powyżej4°Cprzez dłuższy czas.
 • Żywność, która jest najbardziej narażona na zakażenie bakterią Botulinum to przede wszystkim produkty o niskiej kwasowości, jak mięso, drób, ryby, owoce morza, oliwki konserwowe, jajka, grzyby, warzywa oraz produkty o średniej kwasowości, jak większość owoców i warzyw (dojrzałe pomidory, cebula, ostra czerwona papryka, figi czy ogórki). Aby uniknąć zakażenia tą bakterią i rozmnażania się jej w żywności, należy bezwzględnie przestrzegać warunków higieny. Jeśli żywność ma być spożyta w krótkim czasie, należy przechowywać ją w lodówce, a jeśli później, należy przechowywać ją w zamrażarce. Żywność należy spożyć bezpośrednio po obróbce termicznej.

    Uwaga!
   
 •  Jedzenie, które zostało podgrzane w zamkniętych torebkach MAGIC VAC należy od razu spożyć. Pozostawienie żywności w temperaturze pokojowej w zamkniętej torebce próżniowej może powodować rozmnażanie się niektórych patogennych mikroorganizmów zaledwie w ciągu kilku godzin do poziomu niebezpiecznego dla zdrowia.
 • Niektóre enzymy obecne w żywności powodują widoczne zmiany w kolorze, strukturze i smaku, które zależą od czasu przechowywania, temperatury oraz, przede wszystkim, obecności tlenu.
 • Aby zapobiec działaniu enzymów, warzywa należy krótko blanszować na parze lub w mikrofalówce.
 • Żywność, która ma wysoką kwasowość, jak większość owoców, nie wymaga blanszowania. Brak tlenu w opakowaniu próżniowym spowalnia lub zapobiega działaniu enzymów. Larwy owadów można często znaleźć w produktach ubogich w wodę lub suchych i jeśli nie są zapakowane próżniowo lub zamrożone mogą rozwijać się w owady, zakażając żywność.
 • Niektóre produkty, jak mąka czy zboża mogą zawierać larwy, ale system pakowania próżniowego MAGIC VAC zapobiega przekształcaniu się larw w owady.

ZALETY PAKOWANIA PRÓŻNIOWEGO MAGIC VAC
 
 
 • Pakowanie próżniowe zrewolucjonizuje sposób przechowywania produktów. Próżniowe przechowywanie produktów wydłuża okres przydatności do spożycia żywności, bez względu na to, czy przechowywana jest ona w spiżarni, lodówce czy zamrażarce. Powietrze może powodować, że produkty stają się czerstwe, zjełczałe, sfermentowane, wysuszone, a zmrożona żywność się psuje.  Dzięki przechowywaniu próżniowemu żywność dłużej zachowuje świeżość i smak.
 • Teraz masz możliwość przechowywania świeżych produktów prosto ze sklepu lub ogródka w dogodnych dla Ciebie porcjach, nawet w większych ilościach. Produkty kupione już w opakowaniach próżniowych, jak sery, salami i mięso zachowują smak i świeżość, jeśli po otwarciu zostaną przepakowane do pojemników próżniowych MAGIC VAC.
 • Mięso, ryby i warzywa można zamrażać, nie tracąc nic na ich świeżości czy jakości. Produkty, jak kawa, ryż, mąka czy suszone owoce zachowają swoją przydatność do spożycia znacznie dłużej, jeśli zostaną zapakowane próżniowo. Świeże, łatwo psujące się jedzenie należy przechowywać w lodówce lub zamrażarce.
 • Przechowując żywność należy zwrócić uwagę zwłaszcza na dwa aspekty: jakość i świeżość produktów oraz przestrzeganie higieny podczas ich pakowania. Żadna technika przechowywania żywności nie zmieni już zepsutych produktów w przydatne do spożycia.
 • Trzymaj MAGIC VAC wraz z torbami i pojemnikami zawsze w zasięgu ręki i przekonaj się, jak łatwo się go używa oraz jak wspaniale utrzymuje jakość Twojego pożywienia.
 • Dodatkową zaletą opakowań próżniowych jest możliwość dostosowania  ilości i wielkości przechowywanych porcji, np. mięsa, salami, wędzonego mięsa, serów, gotowanych posiłków, ryżu, pasty i biszkoptów. Dzięki zapakowanym produktom można optymalnie wykorzystać przestrzeń w lodówce, zamrażarce czy spiżarni, zachowując zasady higieny. Żywność nie ma ze sobą kontaktu, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia. Ugotowaną żywność można podzielić na mniejsze porcje, przechowywać w lodówce czy zamrażarce, a następnie odgrzać lub rozmrozić tylko potrzebną ilość.

 PRZECHOWYWANIE ŻYWNOŚCI Z SYSTEMEM MAGIC VAC
 
        Pakowanie próżniowe do przechowywania w zamrażarce:
 • Najpierw należy wybrać jak najświeższe produkty. Produkty nic nie stracą na świeżości, jeśli zostaną prawidłowo przechowane. Świeże produkty, które mają miękką strukturę mogłyby zostać uszkodzone podczas pakowania próżniowego. Dlatego zaleca się, aby delikatne produkty, jak mięso, ryby, owoce jagodowe, chleb, itd. zostały zamrożone przed zapakowaniem ich próżniowo. Po zapakowaniu produkty można przechowywać w zamrażarce przez dłuższy czas, zachowując wszystkie ich wartości odżywcze.  Jeśli zapakowane próżniowo mają być zupy, produkty duszone lub płynne, należy najpierw zamrozić je w  naczyniu, a dopiero po zamrożeniu spakować próżniowo. Przed zapakowaniem próżniowo warzyw, należy je oczyścić i obrać. Następnie krótko blanszować w gorącej wodzie lub mikrofalówce tak, aby były ciepłe, ale pozostały nadal chrupiące.
 • Jeśli pakowane produkty nie są zamrożone, należy zostawić w torebce ok.5 cm„luzu”, ponieważ w trakcie zamrażania produkty zwiększają swoją objętość. Zamrażając mięso i ryby zaleca się włożenie do torebki ręcznika papierowego, który wchłonie nadmiar wilgoci.
 • Aby przechować naleśniki, ciasta, bułki, należy przełożyć je papierem spożywczym, co ułatwi późniejsze ich oddzielanie.
  Pakowanie próżniowe do przechowywania w lodówce:
 • Idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodzin. Wystarczy raz na kilka dni przygotować większą ilość jedzenia, podzielić na porcje, zapakować próżniowo i schować do lodówki. Dzięki temu można codziennie cieszyć się domowym jedzeniem, nie spędzając w kuchni zbyt dużo czasu.
  Pakowanie próżniowe do przechowywania w spiżarni:
 • Pakowanie próżniowe przynosi korzyści nawet w przypadku żywności, która może być przechowywana w temperaturze pokojowej (kawa, mąka, makaron, cukier, itd.). Jeśli wyjeżdżamy na wakacje i produkty nie będą używane przez kilkanaście dni, możemy spakować je próżniowo, dzięki czemu ochronimy je przed wilgocią, pleśnią i owadami.

 

Rozmrażanie żywności w torebkach MAGIC VAC

 • Aby rozmrozić zapakowane próżniowo delikatne produkty takie, jak mięso, ryby, owoce, warzywa, należy położyć je na najniższej półce lodówki, aby rozmrażały się powoli. Jedzenie takie, jak chleb, czy ciasta należy pozostawić do rozmrożenia w temperaturze pokojowej. Torebki z zupami i innymi produktami płynnymi należy trzymać pod gorącą wodą aż się rozmrożą.
 • Jeśli pozostawisz je w temperaturze pokojowej lub podgrzewasz w naczyniu, odetnij róg torebki, aby para mogła się swobodnie wydobywać. Jedzenie po rozmrożeniu należy od razu spożyć. Nie wolno ponownie zamrażać rozmrożonego jedzenia.

 

Przepakowywanie produktów zapakowanych próżniowo

 • Wiele produktów, jak mięso czy sery, sprzedawanych jest w opakowaniach próżniowych. Aby zachować świeżość i smak tych produktów, po otwarciu oryginalnego opakowania przełóż je do torebek MAGIC VAC. Produkty te należy spożyć zgodnie z datą podaną na oryginalnych opakowaniach.

 

Wskazówki:

 • Produkty, które maja ostre końce, jak kości czy makaron, owiń w ręcznik papierowy, aby nie przebiły torebki.
 • Pakować próżniowo można wiele produktów niespożywczych, jak sprzęt kempingowy, np. zapałki, apteczkę pierwszej pomocy, czyste i suche ubrania, a także trójkąt ostrzegawczy w samochodzie.
 • Można spakować również tytoń i srebra.

PRZECHOWYWANIE ŻYWNOŚCI W POJEMNIKACH MAGIC VAC
 

 

 

    

 

Pakowanie próżniowe w pojemnikach

 • Pojemniki próżniowe są idealne do przechowywania produktów często używanych. Suche produkty, jak makaron, ziarna, mąka, cukier, chipsy, precle i biszkopty lub jedzenie dla zwierząt dłużej zachowają swoją strukturę i smak. Sałki i czyste warzywa przechowywane w pojemnikach MAGIC VAC pozostaną chrupiące i świeże przez tydzień. Aby pochłonąć nadmiar wilgoci, połóż ręcznik papierowy na spód pojemnika.

 

Zamrażanie w pojemnikach

 • Do zamrażania żywności w plastikowych pojemnikach używaj wyłącznie pojemników MAGIC VAC lub naczyń ze szkła hartowanego przeznaczonych do zamrażania.

 

Uwaga!

 • Produkty płynne należy schłodzić przed spakowaniem próżniowym. Gorące płyny wyleją się podczas pakowania próżniowego.
 • Produkty sproszkowane lub granulowane można przykryć ręcznikiem papierowym przed pakowaniem. Zapobiegnie to przenikaniu ziaren do kanału próżniowego i gromadzeniu się ich w miejscu zgrzewania.
 • Olej użyty do smażenia można przefiltrować, schłodzić i zamknąć w pojemniku próżniowym, a następnie przechowywać w lodówce.
 • Produkty takie, jak mąka, ryż, mieszanki do ciast czy naleśników pozostaną świeże przez dłuższy czas po zapakowaniu próżniowym, a orzechy i przyprawy zachowają zapach i nie zjełczeją.
   Uwaga!
 • Najlepiej używać pojemników plastikowych lub szklanych przeznaczonych specjalnie do pakowania próżniowego. Inne pojemniki mogą wybuchnąć pod wpływem ciśnienia.
   Marynowanie w pojemnikach MAGIC VAC
 • Aby zamarynować mięso, drób czy ryby, nakłuj powierzchnię żywności, nałóż marynatę i odłóż do pojemnika MAGIC VAC. Zamknij próżniowo pojemnik i odłóż do lodówki na minimum 20 minut. Jedzenie będzie smakowało, jakby marynowało się przez całą noc!
   Zalecenia dotyczące przechowywania pojemników
 • Używaj wyłącznie sprawdzonych pokrywek, na których nie śladów zniszczenia. Tylko wtedy poprawnie zapakujemy próżniowo żywność. Aby zapewnić poprawność zamknięcia pojemników, pokrywki można zanurzyć w gorącej wodzie na 3 minuty, a następnie natrzeć uszczelkę odrobiną oliwy.

ZASADY, O KTÓRYCH NALEŻY PAMIĘTAĆ 
 
   Dla bezpiecznego przechowywania żywności należy przestrzegać następujących zasad:
 • Przed pakowaniem żywności należy dokładnie umyć ręce oraz używane narzędzia kuchenne
 • Jeśli to możliwe, należy używać rękawiczek podczas przygotowywania żywności.
 •  Po zapakowaniu produktów łatwo psujących się, należy przechowywać je w lodówce lub zamrażarce. Nie trzymać zbyt długo w temperaturze pokojowej.
 • Po otwarciu żywności w puszkach lub pakowanych próżniowo może być ona ponownie zapakowana próżniowo dzięki systemowi MAGIC VAC. Należy przestrzegać daty spożycia podanej na oryginalnym opakowaniu.
 •  Żywność łatwo psującą się należy spożyć bezpośrednio po podgrzaniu lub rozmrożeniu. Nie należy jeść produktów łatwo psujących się, które były zostawione w temperaturze pokojowej przez dłuższy czas, zwłaszcza produktów zawierających gęsty sos pakowanych próżniowo.
 • Nie rozmrażać żywności w gorącej wodzie lub w innych źródłach ciepła. W ten sposób można podgrzewać wyłącznie zupy i inne płynne produkty.
 • Pakowanie próżniowe przedłuża okres spożycia suchych produktów. Produkty o wysokiej zawartości tłuszczu jełczeją na skutek działania tlenu i ciepła. Pakowanie próżniowe przedłuży okres spożycia produktów takich, jak orzechy, czy ziarna zbóż. Produkty te należy przechowywać w ciemnych i chłodnym miejscu.
 • Pakowanie próżniowe nie przedłuży trwałości owoców czy warzyw, jak banany, jabłka, ziemniaki, itd., jeśli nie zostały one obrane przed pakowaniem.
 • Miękkie produkty lub o delikatnej strukturze (ryby, owoce jagodowe, itd.) należy najpierw zamrozić przez noc, a następnie zapakować próżniowo i przechowywać w zamrażarce.
 • Warzywa, jak kalafiory, brokuły czy kapusta należy najpierw blanszować, a następnie zapakować próżniowo.
 • Należy używać wyłącznie oryginalnych torebek, pojemników i akcesoriów MAGIC VAC, aby zapewnić bezpieczne i prawidłowe pakowanie.
     

 

 

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę
Ustaw kierunek malejący