Calmat® vs. zmiękczacze

Calmat® vs. zmiękczacze

 

Calmat® vs. zmiękczacze

 
   
Calmat jest ekologicznym systemem usuwającym kamień z wody, oparty na elektronicznych impulsach o zmiennej częstotliwości, - szybko rozwiązuje problemy z kamieniem i rdzą. Na rynku funkcjonują inne urządzenia, jednak pracujące na innych zasadach.   
   

Środki zmiękczające wodę

 
   
Zmiękczacze wody na bazie soli (tzw. jonowe), używają sól oraz środki chemiczne do uzdatniania wody. Są one instalowane w systemie rur, powinny być instalowane przez profesjonalnego hydraulika. Wymieniają minerały (jony magnezu i wapnia ) na dwukrotne ilości jonów sodu (soli ). Jak wapń i magnez zostanie usunięty , woda staje się miękka. W ten sposób zawartość sodu w wodzie zostaje znacznie zwiększona co w konsekwencji powoduje zagrożenie dla zdrowia i stanowi zagrożenie dla środowiska. .   
   
Wyrzucanie pieniędzy: Zwykłe zmiękczacze wody są nie tylko kosztowne ale potrzebują również specjalisty do ich zainstalowania. Trzeba będzie stale napełniać je solą .   
   
Niekończaca się konserwacja: Konserwacja obejmuje stałe uzupełnianie soli, mycie oraz kontrola zaworów i stacji pomiarowej.  
   
Marnowanie zasobów wody:Zmiękczacze wymagają dużej ilości soli i ogromnych ilości dodatkowej wody od 100 do 300 litrów na mycie zmiękczacza, które jest niezbędne by urządzenie sprawnie działało.   
   
Zmiękczacze wymagają dodatkowych nakładów pracy, ponieważ muszą być cały czas pod kontrolą. Szczególne zmiany dotyczą sezonowości jakości wody (lato/zima), awarie instalacji wodociągowych – może się zdarzyć, że zapomniemy przeprogramować urządzenie. Błąd człowieka nie pozwoli wtedy działać urządzeniu w pełnym zakresie.   
   
Kwestie zdrowotne: Niemowlęta, dzieci, osoby starsze, osoby na diecie z ograniczonym spożyciem soli lub każdego, kto jest świadomy jej szkodliwości. Każdy powinien skonsultować się z lekarzem na temat wpływu spożycia chlorku sodu w związku z używaniem zmiękczacza wody. Woda traci swój smak, a nawet ma lekko słonawy. Jest również pozbawiona minerałów, które musisz uzupełniać w codziennej diecie (magnez i wapń). 
Ważnym jest również, że wiele z tych zmiękczaczy wody posiada funkcję by pass, która pozwala na ominięcie zimnej wody w kuchni. To pozwala używać zmiękczoną wodę również do picia i do gotowania. Pominięcie zimnej wody w kranie zapobiega utracie w wodzie pierwotnych minerałów. Tylko część twoich rur jest chroniona.
 
   
Zmiękczacz spełni swoje zadanie, woda będzie miękka. Ale ...  Odpowiedź jest prosta: NIE i NIE   
   
Twarda woda to prawdziwy koszmar tak długo jak kamień tworzy osad. Minerały takie jak wapń i magnez same w sobie są dobrymi substancjami. Po zminimalizowaniu przyczepności kamienia można korzystać ze zdrowych minerałów. Miękka woda nie jest polecana do rur , może je uszkodzić ( miękkka woda jest zbyt kwaśna ).  
   

Prawodawstwo i Naturalne Środowisko

 
Zasoby wodne to cenne dobra. Potrzebujemy dużych ilości słodkiej wody , ale tylko 2,5% wody na ziemi jest słodka z czego ponad dwie trzecie jest zamrożona w lodowcach i czapach lodowych. Zastosowanie zmiękczaczy przyczynia się do zmniejszania się ilości słodkiej wody na naszej planecie. Dlatego ważne jest by korzystać z technologii przyjaznych środowisku i przestać mu szkodzić.  
   
Rząd Stanów Zjednoczonych zakazał stosowania solnych zmiękczaczy do wody   
   
Dla wyżej wymienionych powodów ale przede wszystkim ze względu na duże zagrożenie dla środowiska, rząd Stanów Zjednoczonych wydał zakaz stosowania zmiękczaczy wody.  
   
Tematy
Brak tematów
Tagi
Brak tagów