O firmie

 

 

O firmie

 

INTELIO JOHN PIOTR (wcześniejsza nazwa John Piotr Firma Handlowa) z siedzibą w Opolu prowadzi działalność nieprzerwanie od 1990 roku. Założycielem, głównym udziałowcem jest dr inż. Piotr John, który na drugim roku studiów doktoranckich na Kierunku Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej, rozpoczynał karierę zawodową jako przedstawiciel handlowy w 1989 roku w organizacji Rainbow. W przeciągu roku ukończył szkolenie w USA z zakresu prowadzenia szkoleń przedstawicieli handlowych i marketingu w sprzedaży bezpośredniej. Awansował na stanowisko Dyrektora Marketingu w firmie A.A.C. Rainbow we Wrocławiu.   
Od 1990 - 1992 firma zajmowała się zdobywaniem doświadczenia w handlu, usługach. Był to okres poszukiwań i odnalezienia najlepszej drogi rozwoju firmy.
Od 1992  zajmujemy się dystrybucją i serwisem amerykańskich urządzeń czyszczących z hydrosystemem marki Rainbow. . Firma określiła swój charakter i wyznaczyła swoją misję, którą kontynuuje do dziś.

Od 2000 roku jesteśmy autoryzowanem partnerem firmy DLF Sp. z o. o. i razem wpieramy akcję budowy polskiego sztucznego serca:


Od 2000 rozprowadzamy urządzenia do rehabilitacji i odnowy biologicznej wykorzystujące metodą kąpieli perełkowo-ozonowej o marce Ozonomatic. Firma jest Autoryzowanym Dystrybutorem marki 


od 2003 r wykonujemy usługi w zakresie regeneracji baterii oraz zgrzewania ogniw typu Ni-MH (niklowo wodorkowe), Ni-Cd (niklowo-Kadmowe) Li-on (litowe). Jesteśmy jedną z nielicznych firm na terenie kraju która zajmuje się tym profesjonalnie. Posiadamy specjalistyczne urządzenia i maszyny, które pozwalają naszym klientom zagwarantować niezawodność działania regenerowanych baterii. Dokonujemy regeneracji baterii do wszelkiego rodzaju elektronarzędzi np. stosowanych w usługach remontowo - budowlanych, ogrodnictwie oraz w robotach sprzątających. Ogniwa zgrzewane są profesjonalnymi zgrzewarkami co sprawia że bateria po regeneracji działa jak fabrycznie nowa.  

Ochrona środowiska  

Realizacja obowiązków wynikających z ustawy o bateriach i akumulatorach przez INTELIO JOHN PIOTR 

 W związku z wejściem w życie z dniem 12 czerwca 2009 r. ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. Nr 79, poz. 666) zmianie uległy przepisy dotyczące postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i zużytych akumulatorów. Celem wprowadzenia zmian było przede wszystkim ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko zużytych baterii i akumulatorów poprzez wprowadzenie zakazów dotyczących zawartości określonych substancji niebezpiecznych w bateriach i akumulatorach wprowadzanych do obrotu oraz zobowiązanie przedsiębiorców do zorganizowania zbierania i recyklingu powstających z nich odpadów, a także położenie nacisku na wysoki poziomu zbierania zużytych baterii przenośnych i zużytych akumulatorów przenośnych.

 Zgodnie z nowymi przepisami INTELIO JOHN PIOTR  stała się wprowadzającym oraz zbierającym baterie i akumulatory, czyli przedsiębiorcą, który wykonuje działalność gospodarczą w zakresie wprowadzania do obrotu baterii lub akumulatorów po raz pierwszy na terytorium kraju. Prowadząc bezpośrednią sprzedaż baterii i akumulatorów do ich użytkowników staliśmy się także sprzedawcą detalicznym, czyli przedsiębiorcą, który w ramach wykonywanej działalności gospodarczej udostępnia odpłatnie lub nieodpłatnie baterie lub akumulatory w celu używania.

 Z racji wprowadzania do obrotu i sprzedaży baterii i akumulatorów zobowiązani jesteśmy do organizowania i finansowania zbierania, przetwarzania, recyklingu i unieszkodliwiania zużytych baterii i zużytych akumulatorów powstających z wprowadzanych przez nas do obrotu wyrobów nowych. Wypełniając to zobowiązanie stworzyliśmy warunki zapewniające naszym klientom możliwość zwrotu zużytych baterii i akumulatorów powstałych z baterii i akumulatorów wprowadzonych przez nas do obrotu.


 Od 2004 wprowadziliśmy do oferty robota Roomba i Scooba firmy iRobot do sprzątania podłóg i dywanów. Firma jest Autoryzowanym Punktem Sprzedaży marki 

Od 2006 wprowadziliśmy ofertę System Czyszczący Aura ROBOCLEAN. Firma jest Autoryzowanym Dystrybutorem marki 

Od 2009 wprowadziliśmy ofertę Robota Kohersen. Firma jest Autoryzowanym Dystrybutorem marki 

Od 2010 wprowadziliśmy ofertę oczyszczacza powietrza Coway. Firma jest Autoryzowanym Dystrybutorem marki 

Od 2012 wprowadziliśmy ofertę pakowania próżniowego produktów spozywczych marki MAGIC VAC. Firma jest Dystrybutorem marki 

Od 2015 wprowadziliśmy ofertę urządzeń Vulcan i calmat do uzdatniania wody oparta na impulsie elektrycznym do usuwania i zapobiegania powstawania kamienia i rdzy w instalacji wody zimnej i ciepłe. Firma jest Dystrybutorem niemieckiej firmy CWT z Berlina  

Od początku lat dziewięćdziesiątych firma obsłużyła ponad 25 tys. klientów, i rozwija się bardzo dynamicznie na polskim rynku sprzedaży bezpośredniej produktów gospodarstwa domowego, w tym sprzętu medycznego, z półki premium. Dzięki grupie Przedstawicieli Handlowych firma jest w stanie dotrzeć do każdego klienta na terenie Polski, ale głównie koncentruje swoje działania w województwach:
 • Wielkopolskim
 • Opolskim
 • Dolnośląskim
 • Śląskim

 Kierujemy się jasnymi zasadami:

 • Oferujemy produkty wysokiej, jakości
 • Stawiamy na maksymalne zadowolenie Klientów oferując profesjonalną obsługę.
 • Szanujemy odmienne opinie
 • Odważnie wprowadzamy zmiany
 • Jesteśmy zaangażowani w to, co robimy
 • Zatrudniamy ludzi, którzy angażują się w wykonywaną pracę
 • Zapewniamy pracownikom możliwość podnoszenia kwalifikacji
 

 Misja i wizja

Naszą misją jest codzienny wzrost, jakości życia, wypoczynku i zdrowia naszych klientów tak, aby codzienność była przyjemniejsza i chcieli współpracować z nami w przyszłości.

Cel ten osiągamy poprzez rekomendowanie naszym klientom nowoczesnych produktów do codziennego użytku domowego z zakresu robotyki oraz medycyny.

Rekomendując na rynku nowe produkty, mamy na uwadze wizję rozwoju naszej firmy, jako: nowoczesnej, uczciwej, innowacyjnej i stanowiącej na lepsze i wygodniejsze życie dla naszych klientów, kontrahentów, przedstawicieli handlowych, pracowników, nas samych i społeczności lokalnej.

Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, interesujące pomysły i kolejne możliwości. Codziennie przekuwamy je na konkretne działania i projekty.

Entuzjazm i pasja są naszą siłą napędową.