Egzotyczne potrawy z grilla – tajniki azjatyckiej kuchni

Egzotyczne potrawy z grilla – tajniki azjatyckiej kuchni
Egzotyczne potrawy z grilla – tajniki azjatyckiej kuchni
 
Azjatycka kuchnia coraz bardziej zyskuje w Polsce na popularności. Szczególnie Polacy upodobali sobie potrawy kuchni tajskiej, japońskich, chińskiej czy indochińskiej. Jednak cały czas klimaty kulinarne tychże regionów są odkrywane. Ostatnimi czasy, wyjątkowo modne stało się grillowanie w azjatyckim stylu. Jednak, aby wykonać możliwie jak najlepsze potrawy, trzeba posiadać grilla o najwyższych właściwościach. A takim urządzeniem bez wątpienia jest LotusGrill®.

Uczysz się azjatyckiej kuchni? Najlepiej zaczynać od potraw z grilla
 

Azjatycka kuchnia jest trudna do przyrządzenia. Składa się na to wiele czynników. Dostępność składników, brak wyspecjalizowanych materiałów do robienia dań czy w końcu urządzenia, które zapewnią najlepsze warunki do zrobienia najznamienitszych potraw prosto z Azji.

Jednak, jeśli na własny użytek zamierzamy wykonać ciekawe a zarazem optymalne potrawy rodem z Azji, warto zacząć od tych przyrządzanych na grillu. Ma to związek z faktem, iż smażenie na grillu jest jednak dużo prostsze od gotowania czy tradycyjnego smażenia w wookach czy na specjalnych blatach.


Proste potrawy z grilla przyrządzane w azjatyckim stylu
 
Najłatwiej grilluje się mięso – głównie drób. LotusGrill® to urządzenie, gdzie dzięki specjalnej płycie barbecue-teppanyaki można z grillować kawałki mięsa z kurczaka, indyka czy wieprzowiny lub wołowiny. Płyta nagrzewa się do odpowiednich wartości i bardzo wolno oddaje ciepło, dlatego nie istnieje ryzyko przypalenia mięsa. Ponadto kształt i ułożenie płyty na misie wewnętrznej sprawia, że kawałki mięsa bezpośrednio na grillu, można zalewać specjalną marynatą, lub na bieżąco posypywać wcześniej przyrządzaną mieszaniną przypraw. Pozwala to potrawom uzyskać pełnię smaku, na każdym etapie ich grillowania.
 
 

Płyta idealnie nadaje się do grillowania potraw w sosach. Nie tylko nie przysmażają się one na płycie, ale i nie dymią. LotusGrill® ma, bowiem specjalną powłokę zabezpieczającą, która sprawia, że żadna z potraw podczas grillowania nie dymi.

Płyta barbecue-teppanyaki idealnie nadaje się do przysmażania ryżu, soczewicy czy chociażby kiełków bambusowych. Dzięki idealnej temperaturze, którą można uzyskać na płycie żaden ze składników nie przypali się oraz nie zmieni swojej struktury podczas grillowania.


LotusGrill® daje możliwość przyrządzenia potraw azjatyckich we własnym domu

Dzięki specjalnej płycie oraz rusztowi, możliwe jest przyrządzenie potraw w azjatyckim stylu w zaciszu własnego domu, kuchni czy balkonu. Podczas robienia tego typu potraw nie istnieje ryzyko zadymienia nawet zamkniętych pomieszczeń, gdyż tłuszcz i substancje, które odsączają się z potraw gromadzą się w specjalnym pojemniku i tym samym nie kapią na węgiel.

Jeśli w urządzeniach LotusGrilla® użyty będzie węgiel bambusowy, to grillowanie będzie dodatkowo niezwykle ekologiczne. Ten węgiel spala się dużo wolniej od tradycyjnego a ponadto nie osadza na urządzeniu i potrawach związków z sadzy. Podczas spalania, nie wytwarza się ponadto dym, dlatego urządzenie można z powodzeniem stosować w domu, na balkonie czy tarasie.

Jeśli zamierzają Państwo odkryć tajniki grillowanej kuchni azjatyckiej, to warto skorzystać z urządzeń LotusGrilla® Zapewnią one optymalne warunki do przyrządzenia ich w komfortowych, domowych warunkach.


 
Tematy
Brak tematów
Tagi
Brak tagów