iRobot numerem 1 wśród firm robotycznych na świecie

iRobot numerem 1 wśród firm robotycznych na świecie

 

iRobot Corporation – pionier w dziedzinie robotyki na szczycie listy najbardziej innowacyjnych firm robotycznych na świecie wg Fast Company

 

Warszawa, 11 marca 2014 r. – amerykański magazyn Fast Company opublikował listę 10 najbardziej innowacyjnych firm robotycznych na świecie. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się firma iRobot Corporation. Magazyn umieścił amerykańskiego producenta robotów
domowych i militarnych na szczycie listy „za konstruowanie robotów, które żyją między nami”.

 

Magazyn Fast Company tworzy swoje rankingi od 1995 roku wskazując najbardziej innowacyjne firmy działające w różnych branżach na całym świecie. W tegorocznym zestawieniu firm robotycznych na
pierwszym miejscu znalazł się amerykański producent robotów domowych i militarnych iRobot Corporation. 

 

Specjaliści z Fast Company swój wybór uzasadnili w następujący sposób: iRobot mógłby spocząć na laurach i kontynuować inkasowanie czeków za konstruowanie i budowę robotów militarnych, w tym podpisanego w zeszłym roku kontraktu opiewającego na kwotę 30 mln dolarów z tytułu dostaw dla Armii USA. Zamiast tego, robotyczne imperium, które zbudowało iRoboty PackBot i Roomba pędzi do przodu. We współpracy z naukowcami z Yale firma stworzyła robotyczne ramię, które daje możliwość chwytania nawet szpilki. Konstrukcja ta wymaga jedynie ułamka kosztów, które absorbowały dotychczas konstruowane robotyczne manipulatory. Ponadto we współpracy z Cisco Systems iRobot stworzył i zaprezentował robota umożliwiającego tele-obecność, który łączy technologie komunikacyjne Cisco z autonomicznymi mobilnymi platformami opracowanymi przez iRobot. Robotyczny lider z Bedford nie tylko zaspokaja popyt w dziedzinie robotyki, ale i kreuje go. W 2013 roku firma iRobot przekroczyła granicę sprzedaży 10 mln robotów domowych, oraz znacząco przybliżyła się do liczby 5000 sztuk dostarczonych na rynek robotów militarnych. W Polsce w obowiązkach sprzątania wyręcza nas już bez mała 100 tysięcy robotów domowych: odkurzających iRobot Roomba, myjących iRobot Scooba i mopujących iRobot Braava.

 

W dziesiątce najbardziej innowacyjnych firm na świecie według Fast Company znalazły się:
1. iRobot
2. Google
3. Touch Bionics
4. Northrop Grumman
5. Rethink Robotics
6. Accuray

7. Liquid Robotics
8. Bosch
9. Qbotix
10. Prox Dynamics

Zestawienie można znaleźć na stronie internetowej magazynu Fast Company.

 

Badanie Fast Comapany

 

Magazyn Fast Company w swoim badaniu uwzględnia firmy, które oferują innowacyjne produkty. Tym, które kierują się wiarą, że oferowane przez nie rozwiązania są w stanie w istotny sposób wpłynąć na rynek, zmienić nawyki konsumenckie, a nawet zakwestionować założenia ekonomiczne, które do tej pory rządziły daną branżą. Z tego względu ich działalność, szczególnie w wypadku małych, nowych podmiotów jest obarczona dużym ryzykiem związanym z rynkową akceptacją innowacji.


iRobot w zestawieniu Fast Company

 

W 2014 roku iRobot znalazł się w dwóch zestawieniach przygotowanych przez Magazyn, na 44 miejscu wśród 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie i na 1 miejscu wśród firm robotycznych.


Magazyn Fast Company

 

Fast Company jest wydawanym od listopada 1995 roku magazynem, który skupia się na tematyce biznesowej, nowych technologiach oraz wzornictwie. W swojej działalności magazyn opracowuje trzy rankingi - najbardziej innowacyjnych firm , najbardziej kreatywnych ludzi biznesu i Masters of Design. W przypadku najbardziej innowacyjnych firm Fast Company ocenia każdorazowo tysiące podmiotów, które swoją działalności opierają na kreatywności, rzeczywistym wpływaniu na świat, podejmowaniu ryzyka i realizacji zadań, aby stworzyć ograniczoną listę 50 firm.

 

O iRobot Corporation

 

Amerykańska firma iRobot projektuje i buduje roboty, które zmieniają rzeczywistość. Projektowane przez firmę roboty domowe pomagają ludziom szukać inteligentnych sposobów na sprzątanie, a roboty przeznaczone dla administracji publicznej i przemysłu pomagają chronić ludzi w strefach niebezpiecznych. Roboty konsumenckie i wojskowe cechuje iRobot Aware ®, czyli system inteligencji robota - opatentowana technologia wprowadzająca zaawansowane rozwiązania w dziedzinie nawigacji, poruszania się, sterowania i sztucznej inteligencji.

Tematy
Brak tematów
Tagi
Brak tagów