Normy prawne dotyczące organizowania grilla we własnym domu

Normy prawne dotyczące organizowania grilla we własnym domu
Pizza przygotowywana na grillu? Teraz to możliwe dzięki produktom LotusGrill®
 

Polska należy do krajów Unii Europejskiej, gdzie przepisy dotyczące rozpalania grilla w domu nie są ściśle normowane. Z jednej strony, prawo nie zabrania palenia grilla na balkonie, tarasie czy we własnej kuchni, jednak warto pamiętać, iż wiele osiedli czy wspólnot mieszkaniowych tworzy własne odrębne i wewnętrzne przepisy, które normują, gdzie i w jakich warunkach można zorganizować grilla. Jednak i tu rodzi się furtka dla amatorów grillowania. Grill w domu jest możliwy przy spełnieniu odpowiednich warunków.

 


Regulaminy i przepisy dotyczące organizacji grilla we własnym domu
 

Jeśli spółdzielnie, osiedla czy wspólnoty mieszkaniowe posiadają już jakieś przepisy ograniczające możliwość grillowania we własnym domu, to warto przyjrzeć się im bardziej dokładnie. Analizując regulamin osiedla, niemal zawsze można natrafić na punkt dotyczący: ‘zachowania norm społecznych i odpowiedniej korelacji z mieszkańcami’. Właśnie ten przepis powinien być przede wszystkim zachowany podczas organizacji grillowych biesiad.

Jeśli już jakaś osoba skarży się, że jego sąsiad urządza grilla, to podstawowa grupa skarb oscyluje wokół stwierdzeń:, ‘że grill dymi’, ’że śmierdzi’, ‘że dom czy balkon to nie miejsce na urządzanie grilla’ itd.

Oczywiście jest w tym sporo racji z tym, że większości osób nie przeszkadza raczej grill sam w sobie, ale towarzyszące mu zapachy i co tu dużo mówić idący wraz z nim dym.

Producenci grilli marki LotusGrill® wyszli tego typu przepisom naprzeciw. Stworzyli innowacyjne palenisko, na którym można grillować nie tylko bez dymu, ale także potrawy wydzielają znacznie mniej zapachu jak podczas tradycyjnego grillowania. Oczywiście minimalizuje to ryzyko pojawienia się skarb na miłośników grilla w domu, gdyż urządzenie jest niemalże bezzapachowe.


Dodatki do pizzy przygotowywanej na LotusGrillu®
 

Samo ciasto do pizzy można zrobić na wiele różnych sposobów. To samo tyczy się składników na pizzę. Możemy wcześniej przygotować sobie grillowane mięso (z kurczaka, boczek, kiełbasę czy salami) lub grillowane warzywa (paprykę, cebulę, pieczarki). Po odpowiednim z grillowaniu tychże składników, można spokojnie dodać je (w odpowiednim momencie) to wcześniej przygotowanego ciasta.

Pizza zrobiona na LotusGrillu® jest nie tylko smaczna, ale także naturalnie upieczona. Węgiel bowiem, rozgrzewa płytę niezwykle dokładnie powodując, że jest na niej jednolita temperatura. Ważnym aspektem robienia pizzy na LotusGrillu® jest też fakt, że grill absolutnie nie dymi. A to z kolei powoduje, że każdy składnik pizzy ma swój naturalny, świeży zapach.


Grill na balkonie, tarasie czy zamkniętej części domu? Tak, gdy nie przeszkadza się sąsiadom
 

Tak wiec podstawową normą, którą należy zachować podczas urządzania grilla we własnym domu, jest zadbanie o sąsiadów, aby nasze smażenie im nie przeszkadzało. Produkty marki LotusGrill® są do tego idealnie stworzone. Nie tylko grilluje się na nich bez dymu, ale także woń potraw jest znacznie mniejsza niż w przypadku rozpalania tradycyjnych lub elektrycznych grilli.

Dziś coraz więcej nowych osiedli czy wspólnot mieszkaniowych ogranicza wewnętrznymi przepisami możliwość zorganizowania grilla we własnym domu. Jednak marka LotusGrill® daje możliwość bezpiecznego, ale przede wszystkim nieprzeszkadzającego innym grillowania na terenie własnego domu. Dlatego produkty LotusGrill® zyskują tak bardzo na popularności wśród mieszkańców bloków.


Tematy
Brak tematów
Tagi
Brak tagów