Steki z grilla – sycące mięsne danie do przyrządzenia we własnym domu

Steki z grilla – sycące mięsne danie do przyrządzenia we własnym domu
Steki z grilla – sycące mięsne danie do przyrządzenia we własnym domu
 

Wołowe lub wieprzowe – to najpopularniejsze odmiany steków, które przyrządza się w kuchni. Samo pojęcie steku, trafiło do Polski z USA. Tam też niejako zrodziła się tradycja grillowania, z którą przybyło wiele różnych przepisów, także na coraz popularniejsze u nas steki.

Jednak jakich zasad się trzymać, aby móc zrobić soczysty, chrupiący – słowem idealny stek z grilla? Tajemnica nie tkwi, co ciekawe w samym przepisie, co w warunkach, w jakich takowy stek jest robiony. A muszą być one optymalne, aby potrawa zyskała pełną gamę smaku. Takie warunki, jest w stanie zapewnić jedynie LotusGrill.


Jeśli steki, to dlaczego akurat z LotusGrilla?
 

Optymalna grubość stekowego plastra powinna wahać się w przedziale 2.5-3.5 cm (w zależności od rodzaju i gatunku mięsa). Jednak jak od razu widać, stekowy plaster jest dość gruby. W przeciwieństwie do drobiu, mięso wieprzowe lub wołowe jest znacznie twardsze, przez co jego grillowanie musi odbywać się w odpowiednich warunkach. Oto zasady, których bezwzględnie trzeba się trzymać, aby stek wyszedł w jak najlepszym smaku:

  1. Marynata – większości osób może się wydawać to błahy problem, jednak odpowiednia marynata zapewnia mięsu najlepszą jego konsystencję. Co ważne marynatę dość łatwo jest przypalić czy wręcz spalić, dlatego temperatura grillowania musi być równa i odpowiednia na każdym etapie smażenia. LotusGrill dzięki niezwykle wydajnemu rusztowi zapewnia idealną temperaturę. Dlatego stekowa marynata, zachowa zawsze pełnię swoich właściwości.
  2. Temperatura grillowania – tłuszcz na stekach ma zawsze odpowiednią grubość. Jeśli wypalimy go zbyt szybko, nie tylko nie wysmażymy mięsa odpowiednio, ale i potrawa zostanie wysuszona. LotusGrill dzięki rusztowi i optymalnej temperaturze wokół pojemnika na węgiel zapewnia stekom optymalne warunki grillowania.
  3. Jak najmniej dymu – grillowanie to nie wędzenie. Jeśli dymu podczas grillowania jest za dużo, potrawa przesiąka oparami spalanego węgla i traci swoje walory smakowe. LotusGrill posiada bez dymiące ruszty, gdyż tłuszcz kapie z paleniska to specjalnych przegród, co sprawia, że przy procesie grillowania się on nie spala. Ponadto stosując węgiel drzewny, możemy być pewni, że na naszych stekowych potrawach nie będzie osadzać się żadna sadza, gdyż właśnie ten surowiec spala się bez pokrywania potraw sadzą.
  4. Obracanie steków – powinno być nie tyle regularne, co optymalne w stosunku do grillowanego mięsa. Na LotusGrillach® mięso obraca czy przekłada się bardzo łatwo, gdyż w zestawie można nabyć bardzo praktyczne szczypce do grillowania w kuchni, na balkonie czy tarasie.
 
 
Na LotusGrillach łatwo można przyrządzić każdy rodzaj steku: krwisty, lekko czy mocno wysmażony. Zapewnia to optymalna temperatura grillowania oraz fakt, iż podczas grillowania nie wytwarza się dym, który w przypadku tradycyjnych potraw niejako wędzi je, zamiast grillować.

Steki z grilla do zrobienia we własnym domu
 

Produkty LotusGrilla z powodzeniem można używać w domu, na balkonie, kuchni czy tarasie. Jego właściwości sprawiają, że dania mięsne z LotusGrilla można przyrządzać nawet w zamkniętych pomieszczeniach, ze względu na fakt, iż podczas grillowania nie wytwarza się dym czy sadza.

Jeśli zamierzają Państwo przyrządzić steki o najwyższej jakości smaku, to najlepiej użyć do tego produktów z LotusGrilla. Jest to gwarancja największej solidności smażenia czy grillowania, także w zamkniętych pomieszczeniach takich jak dom, taras czy balkon.


Tematy
Brak tematów
Tagi
Brak tagów