Usuwanie kamienia i rdzy z rur

Usuwanie kamienia i rdzy z rur
Tematy na stronie:
1) Twardość wody
2) Mapa twardości wody w Polsce
3) Problemy z osadem i rdzą
4) Więcej problemów powiązanych z kamieniem: rdza i bakterie 
5) Jak pozbyć się problemu wynikającego z twardej wody?

Twardość wody

Twarda woda to ta, która zawiera dużą ilość jonów wapnia i magnezu. Twardość możemy podzielić nawęglanową (przemijającą) i niewęglanową (trwałą).
Suma tych twardości daje nam twardość ogólną. Twardość może być wyrażana w kilku skalach: niemieckiej, francuskiej, angielskiej, w ilości milivali jonów Ca2+ na litr albo ilości miligramów CaCO3 w litrze wody. 
 W Polsce ogólna twardość wody przeznaczonej do spożycia według norm może zawierać się w przedziale 60-500 mg CaCO3/l (6-50°fH – stopni francuskich lub ok. 3-28°dH – stopni niemieckich). Za wodę miękką przyjmuje się taką wodę, która zawiera nie więcej niż 140 mg CaCO3/l (czyli 14°fH lub 8°dH). W Polsce średnia twardość wody, to kilkanaście stopni niemieckich. Informację o twardości wody znajdziemy u dostawcy (np. na stronach internetowych lokalnych wodociągów). Jeżeli mamy wodę z własnego ujęcia, chcąc sprawdzić jej twardość (i inne własności), należy ją oddać do badania lub samodzielnie wykonać test twardości za pomocą testera (tzw. tester kropelkowy da nam wystarczająco dokładny wynik). 

   Twardość wody  
   ppm
  części na million (mg/l)  
GPG
  ziaren na galon (Stany Zjednoczone)  
 °dH
  niemiecka twardość   
°fH
    francuska twardość     
Bardzo miękka 1-70 1.0 - 4.2 0.1 - 4.0 0.1- 7.0
Miękka 71-125 4.3 - 7.2 4.1 - 7.9 7.1 - 12.5
Średnio twarda 126-250 7.3 - 22 8.0 - 14 12.6 - 25
Twarda 251-500 23 - 30 15 - 21 25.1 - 50
Bardzo twarda 501 i więcej 31 i więcej 22 i więcej 51 i więcej

Mapa twardości wody w Polsce

 
 
Problemy z osadem i rdzą
Czym jest osad wapienny?
Osad składa sie głównie z wapnia i magnezu - dwóch minerałów posiadających zasadniczo zdrowy wpływ na człowieka. Jednakże to, co jest korzystne dla organizmów żywych szybko staje się problemem, jako osad wapienny w instalacji wodnej, w maszynach i na powierzchniach wokół domu.

Tak zwana twarda woda zawiera wysokie stężenie wapnia: im więcej wapnia w wodzie tym twardsza woda i więcej problemów


Jak powstaje osad wapienny?
  Kamień tworzy się, kiedy twarda woda przepływa przez rury. Wapń w nieczyszczonej wodzie krystalizuje się w kleistą strukturę. Te kryształy przylegają zarówno do siebie jak i do powierzchni i natychmiast produkują silny osad wapienny, który ma bardzo niszczący wpływ.   
  Kamień rośnie w szczególności, gdy zmienia się ciśnienie wody. To dzieje się, gdy woda zmienia kierunek na kolankach lub skrzyżowaniach rur, co powoduje zawirowania; lub kiedy opuszcza system rurociągów przez kran. Spadek ciśnienia zwiększa powstawanie kryształów wapnia, które tworzą strukturę podobną do zadziorów i przylegają wszędzie.  
  Kamień szczególnie formułuje się w ciepłych rejonach takich jak ogrzewanie jak i grzejniki. Im cieplejsze od powierzchni tym więcej rozwinie się kamienia. Typowe miejsca problemowe to elementy grzewcze, grzałki wodnie itd.   
Więcej problemów powiązanych z kamieniem: rdza i bakterie  
Kamień jest obcą substancją dla ścian rury, która powoduje ogromne problemy działając jako blokada. Ma także niszczący wpływ na części maszyn. Niestety, osad kamienny także przyciąga inne niepożądane substancje, które tworzą ponownie nawet większy problem i zagrożenia: 
Rdza- powszechny problem w połączeniu z kamieniem
Głównymi składnikami kamienia są wapnia i magnezy. To prowadzi nas do wiary, że osad kamienny ma biały kolor. Jednakże, większość osadów ma kolor czerwony. Przyczyną tych przekłamań jest związek między kamieniem, a rdzą. Jak tylko tworzy się osad kamienny, całe żelazo i utlenione cząsteczki żelaza osadzają się w kamieniu. To tworzy kolor czerwony. To także znaczy, że rdza jest mocno przytwierdzona do rury co powoduje poważne zagrożenie dla rur przez korozje wżerową. 
Niebezpieczny rozwój bakterii zagnieżdżonych w osadach.
Osady kamienia kotłowego są również doskonałą baza rozwojową dla bakterii i innych niepożądanych mikroorganizmów. Ponieważ osady mają nierówną, chropowata powierzchnię, są idealna kryjówką do zagnieżdżenia się bakterii. W wodzie zimnej i ciepłej należy stawić czoła potencjalnie niebezpiecznym substancjom utrzymującym się w osadach.

Typowe problemy wywołane przez kamień I rdzę
Blokuje instalację wodną   
Utrata ciśnienia wody spowodowana zmniejszeniem średnicy rur
Kumulacja rdzy w rurach, co moze spowodować korozje
Rozwój bakterii w wodzie pitnej, którą przenoszą rury
Wielokrotne naprawy lub wymiana sprzętu domowego
Wymiana całej instalacji wodnej
Utrata energii w gorącym obiegu wody i wysokie koszty ogrzewania
Matowe powierzchnie w łazięce i kuchnii
Wysokie koszty sprzątania i potrzeba agresywnych środków czystości    
Nieprawidłowe działanie urządzeń
Wysokie koszty produkcji wynikające z konserwacji
Długie przerwy w produkcji wywołane konserwacja i czyszczeniem maszyn prowadzące do nieefektywnego zarządzania produkcją
Spadek wydajności

 

Jak pozbyć się problemu wynikającego z twardej wody? Oto najtańsze rozwiązanie przynoszące oczekuiwany efekt: 

Uzdatnianie Wody Generatorem Impulsowym GI-IMPULS  - Efekt Zmiękczania Wody Dla Instalacji Domowych i Przemysłowych

 
  Urządzenia z serii GI-IMPULS to nowoczesny system rozszczepiający wodorowęglan wapnia "kamień kotłowy CaCO3" na mono-kryształy. Urządzenia te zmieniają całkowicie podejście technologiczne do stosowania dotychczasowych stacji zmiękczania wody regenerowanych chlorkiem sodu (sól kuchenna pastylkowa). Urządzenia w technologii impulsowej z serii GI-IMPULS zostały tak zaprojektowane aby spełnić również potrzeby dla budownictwa jednorodzinnego i mieszkań wielorodzinnych.  
 System przeciw osadom z węglanu wapnia(CaCO3) tzw. kamień kotłowy i tlenkom żelaza. 
  Bezsolna alternatywa dla urządzeń zmiękczających wodę. Stosując system GI-IMPULS pozbywacie się Państwo kamienia w postaci osadu, który to niszczy instalacje wodne oraz ciepłownicze.   
  GI-IMPULS jest ekologicznym systemem uzdatniania wody, zabezpieczającym instalację wodną i urządzenia przed osadzaniem się kamienia wapiennego oraz rdzy. Technologia impulsowa to proces fizycznego odkamieniania wody. Specjalne elektroniczne impulsy odwracają przebieg krystalizacji wapnia w wodzie oraz blokują powstawanie bieżącego kamienia w przepływającej wodzie.  
  Powstały węglan wapnia w postaci monokryształu traci zdolność przyczepiania się do innych powierzchni. Ta technologia oparta jest wyłącznie unikalnej technologii impulsów prądowych, nie wykorzystuje soli ani jakichkolwiek substancji chemicznych.  
Technologia 
  Powstały węglan wapnia w postaci monokryształu traci zdolność przyczepiania się do innych powierzchni. Ta technologia oparta jest wyłącznie na unikalnej technologii impulsów prądowych,, nie wykorzystuje soli ani jakichkolwiek substancji chemicznych  
  - ekologiczne rozwiązanie problemów z kamieniem wapiennym.  
  - bez użycia soli i chemii  
  - odpowiednie dla średnicy rur od 1/2" do 20" (10-500 mm)  
  - bezinwazyjna instalacja (bez przecinania rur)  
  - działa na każdy rodzaj materiału- żelazo, miedź, stal nierdzewna, ocynkowane żelazo, plastik, PVC, PE-x, wieloskładnikowe rury (na dowolną mieszankę materiału) itd.  
     
Istnieje wiele powodów , dlaczego technologia z urządzeniami GI-IMPULS jest dobra i warto ją stosować.  
Woda jest uzdatniania przez unikalna technologia impulsów prądowych, które likwiduje kamień w przyjazny dla środowiska „zielony” sposób. Jest to elektroniczny system, który nie jest oparty na technologii magnesów.

  • układ elektroniczny zaprogramowany i zalany żywicą na stałe, 
  • wyposażone w diodę sygnalizującą pracę urządzenia
  • posiada klasę ochronną IP54
Oferuje on maksymalną ochronę przed wodą, ciepłem, brudem, wilgocią i utrzymuje wszystkie elementy bezpiecznie i szczelnie na miejscu.

GI-IMpuls nie jest oparty na magnesach. Dlatego działa w 100% niezależnie od prędkości (szybkość przepływu wody) w rurach i stale dostarcza skuteczne impulsy prądowe, które gwarantują odpowiednia moc o każdej porze.

System dla różnych materiałów: Vulcan jest w stanie pracować na każdym materiale. Nie ma potrzeby kupować innego produktu do metalu, PVC, plastiku itd.

Program automatycznej pamięci sprawia, że GI-IMPULS zawsze działa poprawnie. W przypadku nieprzewidzianych awarii, np.: braku prądu GI-IMPULS automatycznie ustawia z powrotem poprzedni program, gdy prąd powróci. GI-IMPULS pracuje w pełni automatycznie, zakładasz, zamykasz pomieszczenie i zapominasz o nim a on działa

GI-IMPULS zużywa bardzo mało energii, jest bardzo ekonomiczny. Koszty eksploatacji wynoszą (~36 do 56 PLN) rocznie.

10 lat międzynarodowej gwarancji jest nadawane całej lini urządzeń GI-IMPULS. Ze względu na szczególną ochronę te urządzenia działają przez ponad 30 lat.

Stosując technologie impulsów pradowych zawsze otrzymamy czystą - bez osadu kamiennego instalację wody urzytkowej ciepłej i  zimnej,
Jeżeli masz problem z twardą wodą z zarośniętymi rurociągami, kotłami, wymiennikami ciepła płytowymi, rurowymi, zbiornikami wody ciepłej czy też innymi zadzwoń lub skontaktuj się drogą mailową info@intelio.eu , a pomożemy Ci pozbyć sie tego problemu. 
Stosując system GI-IMPULS redukujemy dodatkowo możliwość rozwoju bakterii w instalacjach wodnych.
Rozwiązanie z zastosowaniem impulsów pradowych daje niesamowite możliwości i wyniki działania na istniejący kamień w wodzie( węglan wapnia). Wiele obiektów zostało wyposażonych w tą technologie, w których problemy z zarastaniem urządzeń domowych przestał istnieć
Produkty GI-IMPULS dla domu dla rur o średnicach do 15 do 50 mm.
Pełna gama roduktów GI-IMPULS
Tematy
Brak tematów
Tagi
Brak tagów