Warzywa z grilla – posiłek nie tylko dla wegetarian

Warzywa z grilla – posiłek nie tylko dla wegetarian
Warzywa z grilla – posiłek nie tylko dla wegetarian
 

Warzywa mają bardzo bogatą gamę smaków. Jemy ich, (jako Polacy) coraz więcej, choć zazwyczaj w sprawdzonych formach – podawane na zimno, w sałatkach czy surówkach. Dużo też warzyw gotujemy i smażymy, choć aby wykonać to dobrze, trzeba mieć wiedzę o ich właściwościach, gdyż gotowanie czy smażenie, może zabijać niektóre minerały czy witaminy.

Jednak coraz popularniejsze jest grillowanie warzyw. Ten proces nie tylko sprawia, że warzywa zachowują pełnię smaku, ale co najważniejsze – grillowanie nie niszczy tych wszystkich pozytywnych związków, które są zawarte w warzywach.


Całoroczne grillowanie warzyw na urządzech LotusGrilla®
 
LotusGrill® jest jedyną marką wśród urządzeń gastronomicznych, która daje możliwość grillowania absolutnie wszędzie – na podwórku, tarasie, balkonie czy w mieszkaniu np. w obrębie własnej kuchni. A to wszystko za sprawą bezdymnego paleniska, które podczas grillowania odprowadza tłuszcz i wypalane płyny nie jak w przypadku tradycyjnych grilli wprost na węgiel, a do specjalnego pojemnika. Dlatego właśnie grillować można na urządzeniach LotusGrill® absolutnie wszędzie, nawet w zamkniętych pomieszczeniach.

Grill w domu – gratka dla wegetarian i nie tylko
 
Skoro już ustaliliśmy, że spokojnie możemy przyrządzać potrawy z grilla we własnym domu, to warto się zastanowić, co takiego można sobie zaserwować, właśnie za pomocą LotusGrilla®? A menu jest naprawdę bogate.
 
 

Przede wszystkim warto grillować warzywa sezonowe. W zależności od pory roku, na naszych bazarach lub w sklepach dostępne są warzywa, które pojawiają się w pewnych okresach. Wśród tych grillowanych prym wiedzie cukinia.

Cukinię bardzo dobrze się grilluje. Podczas smażenia nie dymi i nie wydziela specyficznego zapachu. Ponadto cukinię można grillować w parze z serem np. mocarellą, czy chociażby pieczarkami lub mięsem mielonym. Bardzo popularne jest też grillowanie cukinii z piersią z kurczaka. Wszystkie te dania za pomocą LotusGrilla® można przyrządzić we własnym domu, w kuchni czy na balkonie.

Podobnie jak cukinię można przyrządzić paprykę. Polska słynie ze smacznej i zdrowej papryki, którą w dodatku bardzo dobrze się grilluje. Dzięki LotusGrillowi® możliwe jest przyrządzenie podobnych jak w przypadku cukinii potraw. Ponadto grillowaną paprykę, można dodać do chociażby szaszłyków. Takie warzywne i nie tylko szaszłyki, to doskonałe danie, które można przygotować w ramach grillowania w domu, na tarasie lub własnym balkonie.

Bez dymne grillowanie sprawia, że łatwo i przyjemnie można też przyrządzać pieczarki, kabaczki, karczochy, szparagi czy cebulę. Bardzo dobrze jest łączyć różne warzywa np. w postaci szaszłyków. Zgrillowane warzywa, mogą też służyć, jako element sałatki lub surówki. Doskonale nadają się także, jako dodatek do mięs czy ryb, które także łatwo i zdrowo, można przyrządzić za pomocą bezdymnego LotusGrilla®.


Aromatyczne dania z grilla przyrządzisz na własnym tarasie, balkonie czy w kuchni
 

Dzięki LotusGrillowi® możliwe jest przyrządzenie bardzo aromatycznych i bogatych w walory smakowe dań. Każda z warzywnych potraw na LotusGrillu® będzie przyrządzona bez dymu, w naturalnych i ekologicznych warunkach. LotusGrill® daje, co najważniejsze – możliwość grillowania w obrębie własnego domu: na tarasie, balkonie czy kuchni.

Nie sposób jest wypisać wszystkie zalety jedzenia grillowanych warzyw. Jednak warto pamiętać, iż jest to jedna z najzdrowszych form przyrządzania warzyw.

Tematy
Brak tematów
Tagi
Brak tagów