Filtr na kran do wody pitnej marki AQUASANA AQ-4000

W magazynie
SKU/EAN
890496000000
Czas realizacji
2 dni
199,90 zł
+ -

AQUASANA AQ-4000 jest najwyżej notowanym systemem filtracyjnym przeznaczonym do użytku domowego w USA, oraz najwyżej ocenianym produktem “Best Buy” w kategorii domowych systemów filtracyjnych przez magazyn Consumers Digest Magazine.

Żaden z domowych systemów filtracyjnych, nigdy nie osiągnął lepszych rezultatów. Zostało udokumentowane, że woda przefiltrowana przez prezentowany system jest lepszej jakości niż źródlane wody butelkowane.

Opatentowany system 2-fazowej filtracji przywraca nam naturalnie zdrową i wysokiej jakości wodę pitną z naszego kranu. System selektywnie usuwa zanieczyszczenia chemiczne i metale ciężkie pozostawiając naturalnie występujące w zdrowej wodzie śladowe minerały.

PATENT i PRODUKCJA – AQUASANA USA

WODA JAK ŹRÓDLANA Z TWOJEGO KRANU

Nagrody i certyfikaty

FILTR NA KRAN  AQ-4000 - WODA JAK ŹRÓDLANA Z TWOJEGO KRANU
 
   

AQUASANA AQ-4000 jest najwyżej notowanym systemem filtracyjnym przeznaczonym do użytku domowego, oraz najwyżej ocenianym produktem “Best Buy” w kategorii domowych systemów filtracyjnych przez magazyn Consumers Digest Magazine.

Żaden z domowych systemów filtracyjnych, nigdy nie osiągnął lepszych rezultatów. Zostało udokumentowane, że woda przefiltrowana przez prezentowany system jest lepszej jakości niż źródlane wody butelkowane.

Aquasana stworzył swoje najsilniejsze i najskuteczniejsze systemy filtracji na bieżąco. Unikalne zarówno w konstrukcji i funkcjonalności, nowy Aquasana Claryum ™ Technika filtracji posiada trzy odrębne etapy, łącznie z węglem aktywnym, wymiany jonowej i filtracji sub-mikrona. Razem, ta wyjątkowa kombinacja zmusza wodę pod ciśnieniem do przejscia przez ponad dwa miliony stóp kwadratowych powierzchni materiału filtracyjnego - równowartość prawie 35 boisk piłkarskich. Oprócz zmniejszenia obszernej listy substancji chemicznych i zanieczyszczeń ™ opatentowana Claryum ma selektywną technologię filtracji, redukuje nieprzyjemny zapach i poprawia smak wody z kranu przy jednoczesnym zachowaniu jego najzdrowszych składników mineralnych, takich jak wapń, potas i magnez dla optymalnego nawodnienia organizmu, które są istotne dla wzrostu, rozwoju i ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Za naciśnięciem przycisku, Aquasana AQ-4000 system filtrowania wody przekształca wodę wodociągową na naturalnie zdrową i nadaje znakomity smak wody pitnej!

Usuwa zanieczyszczenia, utrzymuje zdrowe minerały
 

Opatentowany system 2-fazowej filtracji przywraca nam naturalnie zdrową i wysokiej jakości wodę pitną z naszego kranu. System selektywnie usuwa zanieczyszczenia chemiczne i metale ciężkie pozostawiając naturalnie występujące w zdrowej wodzie śladowe minerały.

 

WKŁAD - A – wstępna filtracja

 • zatrzymuje osad i mikroskopijne cząsteczki, które powodują zmętnienie i nieprzyjemny smak i zapach wody,
 • odfiltrowuje chlor, najbardziej konkurencyjny i skoncentrowany “związek” chemiczny występujący w wodzie kranowej, co pozwala filtrowi B skupić się na filtrowaniu bardziej opornych zanieczyszczeń takich jak metale ciężkie i “związki syntetyczne” tak by nie musiały konkurować o aktywną powierzchnię z chlorem

WKŁAD - B – ostateczna filtracja

 • ołów odfiltrowywany jest przez złożony proces wymiany jonowej, który usuwa szkodliwe jony ołowiu i wprowadza zdrowe jony potasu. Stosowana technologia eliminacji ołowiu jest najbardziej efektywna z dotychczas wynalezionych, która wzbogaca naturalną równowagę wody.
 • potas jest jednym ze śladowych minerałów, które nadają wodzie zdrowy źródlany smak i naturalne (alkaliczne) pH.
 • eliminacja syntetycznych związków chemicznych takich jak herbicydy i pestycydy oraz rozpuszczalniki przemysłowe jest najbardziej skomplikowanym etapem filtracji.

WKŁAD - B – filtruje wodę przez 0,5 mikronowe pory, które dają 99,99 % efektywności w oczyszczaniu z odpornych na chlor organizmów i cyst takich jak Cryptosporidium czy Giardia lamblia, dwóch najczęściej rozmnażających się w wodzie pierwotniaków, które u dorosłych wywołują symptomy podobne do grypy, a magą być śmiertelne w przypadku małych dzieci.


Technologia filtracji Aquasana Claryum ™
Woda staje się zanieczyszczona z różnych źródeł w całym procesie zbierania, przetwarzania i dostawy do domu. Z wód gruntowych do źródła przez skażenia chemiczne w zakładzie przetwarzania, płynie w kontakcie z rdzą i zanieczyszczeniami uzdatniona woda wędrując rurami do domu. Woda do picia i kąpieli mogże zawierać niebezpieczne poziomy szkodliwych zanieczyszczeń. Ten utrzymujący się poziom zanieczyszczenia sprawia, że filtrowania woda jest kluczowym elementem utrzymania zdrowia. Z filtrem wodnym AQ-4000, technologia filtracji Aquasana Claryum ™ stoi pomiędzy Tobą, a szkodliwymi  zanieczyszczeniami obecnymi w dostarczanej do domu wodzie.
 
 

NSF certyfikat filtracja Aquasana Claryum ™ wykorzystuje technologię trzyetapowy celu zmniejszenia zanieczyszczeń i utrzymania zdrowych minerałów, aby zrównoważyć pH i zapewnić świeże, smak wiosny wody.

Pełną listę zanieczyszczeń zmniejszonych można znaleźć na wykazie NSF.

Nagrody i certyfikaty  
 
Frost & Sullivan Produkt Leadership Award CDPH California Departament Zdrowia Claryum® (Patent) system filtracji    
 

Certyfikat krajowy - Atest PZH

Certyfikat Kalifornijski

Certyfikat -Water Quality Association

Certyfikat NSF International

Ograniczamy ponad 60 powszechnie występujących zanieczyszczeń w wodzie, w tym:

     

 

Zanieczyszczenia w wodzie   Szkodliwie na organizm ludzki
Chloru, chloraminy   Oczu, nosa, gardła i górnych dróg oddechowych, powodując ostry obrzęk płuc i zapalenie płuc, a nawet porażenie ośrodka oddechowego w wysokich stężeniach; podrażniać skórę, sprawiają, że włosy suche, złamania, rozwidlenie, wybielanie skóry, warstwy skóry off, powodując łuszczycy alergia
TSP   Zawartość żelaza przekroczył Długotrwałe spożywanie obciążeń domu nerki, co prowadzi do zaburzeń wydzielania wewnętrznego, wysokie ciśnienie krwi i inne objawy
Całość torbiele, Cryptosporidium i Giardia   Powodować dyskomfort w jamie brzusznej i przewodu pokarmowego, powodując biegunkę
Rtęć   Powodować przewlekłe zatrucia rtęcią, tak, że pamięć została ograniczona, nieuwagi, dezorganizacji myślenia
Ołów   Ołów dostaje się do organizmu, niektóre zostaną wchłonięte kości i zębów, małe dzieci są szczególnie narażone na toksyczne działanie ołowiu sprowadzanego
BPA (bisfenol A)   zaburzenia endokrynologiczne, poważne zagrożenie dla zdrowia płodu i dziecka, otyłość i indukowane przedwczesne dojrzewanie
Trihalometany   Mutagenne i rakotwórcze, a nawet spowodować wątroby, nerek i nowotworów jelit
MTBE (eter metylo-tert-butylowy)  
Toksyczne, przez skórę, dróg oddechowych, przewodu pokarmowego wchłaniania dużej liczby rakotwórcze
Benzen   Rak, długoterminowa inhalacja może prowadzić do anemii aplastycznej
Karbofuran   Wysoce toksyczne pestycydy, co prowadzi do ślinotok, łzawienie, drżenie mięśni, niepokój
atrazyny   Herbicydy, stymulujący wpływ na ludzką skórę i oczy
     

 f


INSTALACJA I UŻYTKOWANIE FILTRA AQ-4000
 
1 ZAWARTOŚĆ ZESTAWU

1.1 Korpus filtra z zainstalowanymi wkładami filtracyjnymi A i B (zainstalowane przez producenta).

1.2 Zestaw wężyków z rozdzielaczem przepływu wody.

 

1.3 Mosiężne złączki.

 

1.4 Gumowe uszczelki.

 

1.5 Narzędzia montażowe.

 

 
2 INSTRUKCJA INSTALACJI
 
2.1 Zdemontuj z wylewki używany wkład siateczkowy tzw. perlator i upewnij się, że zdjęta jest także gumowa uszczelka.
 
 
2.2 Umocuj rozdzielacz przepływu na wylewce, jak pokazuje rys. 2. Jeśli zachodzi potrzeba użycia złączki, przymocuj ją do wylewki w pierwszej kolejności z użyciem nowej uszczelki, a następnie przytwierdź do złączki rozdzielacz. Do zacisku złączki służy umieszczony w zestawie biały plastikowy klucz szesnastkowy. Zadbaj o to, by uszczelka znalazła się wewnątrz chromowanego obrotowego pierścienia rozdzielacza. Złączki z zestawu pasują do 95% wylewek dostępnych na rynku. Nietypowe rozmiary złączek można nabyć w dowolnym sklepie z hydrauliką (by ułatwić sobie dobór odpowiedniej złączki, zabierz do sklepu zdemontowany perlator i rozdzielacz z wężykami).

2.3 Aby zainstalować wężyki na korpusie filtra określ, którym wężykiem wypływa woda do filtrowania. Skieruj końcówki wężyków do zlewu, puść wodę z kranu i pociągnij za zawór aktywujący, jak na rys.1. Wężyk, którym wypływa woda jest wężykiem wlotowym i powinien być podłączony do przyłącza wkładu A. Zainstaluj ten wężyk wlotowy w przyłączu wkładu A, wciskając jego plastikową zagiętą końcówkę w otwór wlotowy. Drugi wężyk zainstaluj do przyłącza wkładu B.

Aby odłączyć zainstalowane wężyki, w przypadku odwrotnego (błędnego) podłączenia wężyków lub późniejszej wymiany zużytych wkładów filtracyjnych, skorzystaj z drugiego narzędzia załączonego w zestawie, które umożliwia poluzowanie zacisku mocującego i wyciągnięcie końcówki wężyka z korpusu filtra.

2.4 W celu aktywacji filtra połóż korpus filtra w pozycji poziomej. Puść zimną wodę z kranu i pociągnij zawór aktywujący na rozdzielaczu, aby przekierować strumień wody na filtr. Pierwszy strumień wody płynący z filtra będzie lekko mętny z drobnymi pęcherzykami powietrza z powodu aktywacji filtra węglowego. Strumień oczyści się po 2-3 minutach, w zależności od ciśnienia wody. Jak tylko woda stanie się klarowna postaw korpus filtra w pozycji pionowej, pij doskonałą wodę i ciesz się jej smakiem!

2.5 Kolejność czynności przy załączaniu i wyłączaniu układu filtrowania. Aby załączyć układ filtrowania Otwórz przepływ wody z kranu, a następnie pociągnij zawór aktywujący. Aby zakończyć pracę układu filtrowania Zamknij przepływ wody z kranu i domknij zawór aktywujący.

WAŻNE: Należy zachować kolejność załączania i wyłączania przepływu wody przez system filtrujący w celu poprawnego funkcjonowania zaworu aktywującego. Filtrować tylko zimną wodę.

3 WYMAGANIA TECHNICZNE I WYDAJNOŚĆ

WAŻNE: Niniejszy produkt przeznaczony jest wyłącznie do filtrowania zimnej wody z wodociągów miejskich i nie powinno się go używać dla wody o nieznanej lub niepewnej jakości mikrobiologicznej.

WAŻNE: Nie stosować filtra AQ-4000 w urządzeniach pracujących pod stałym ciśnieniem, takich jak sprzęt AGD do wytwarzania lodu czy fontanny pitne.

Max ciśnienie wody:   3,5 bara
Max temperatura wody:   30°C
Max przepływ wody:   2 l/min
Żywotność wkładów filtracyjnych   2000 l
 
Wymiana wkładów filtracyjnych A i B co 6 miesięcy lub po przefiltrowaniu 2000 litrów wody. Zapasowe wkłady filtracyjne można zamówić za stronie www.intelio.eu

 
Specyfikacja Produktu
   
Model Aquasana Filtr wodny (AQ-4000)
 Ilość stopni Filtracji 2
 Typ Wkładu do filtra AQ-4025
 Woda Miejska Woda (fluorowana oraz chlorowana), Miejska Woda(chlorowane)
 Wymiary 26cm x 23cm x 11cm 1,32 kg
 Wkłady do filtracji 2 etapy filtracji: 
 • filtracja Claryum® 
 • Filtracja węglem 
 • filtracja katalityczna Carbon 
 • jonowymienne filtracja 
 • Absolute Sub-Micron mechaniczna filtracja
 Wymiana wkładów co 6 miesięcy lub 2000l
 Gwarancja 12 miesięcy
 Certyfikaty NSF (Narodowa Fundacja Sanitation)
 Przepływ 0,5 GPM
 Temperatura wody 30 ° C
 Ciśnienie robocze 3,5 bara
   
Więcej informacji
Czas realizacji 2 dni
Marka Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Filtr na kran do wody pitnej marki AQUASANA AQ-4000
Twoja ocena
Pytania, wątpliwości? Służymy pomocą - prosimy o wypełnienie formularza.

Mając na względzie ochronę Państwa danych osobowych i wypełniając obowiązki nałożone na nas przepisami prawa wskazujemy, że wysyłając do nas  formularz wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych wskazanych w formularzu w celach:

 • udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie,
 • umówienia Państwa na spotkanie przez kontakt telefoniczny lub email,
 • prowadzenie przez INTELIO JOHN PIOTR marketingu bezpośredniego. 

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na nasz adres ado@intelio.eu  spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych  jest INTELIO JOHN PIOTR.