Zestaw - Obudowa i wkłady AQ-4025 do Filtr na kran do wody pitnej marki AQUASANA AQ-4000

Brak w magazynie
SKU/EAN
id-850
Czas realizacji
2 dni
183,00 zł

Zestaw - Obudowa i wkłady do Filtra AQ-4025 na kran do wody pitnej marki AQUASANA AQ-4000. Zestaw zastapi wkłady do filtra na kran, do wody pitnej, marki AQUASANA AQ-4035. Filtr AQUASANA AQ-4000 jest najwyżej notowanym systemem filtracyjnym przeznaczonym do użytku domowego w USA, oraz najwyżej ocenianym produktem “Best Buy” w kategorii domowych systemów filtracyjnych przez magazyn Consumers Digest Magazine.

Żaden z domowych systemów filtracyjnych, nigdy nie osiągnął lepszych rezultatów. Zostało udokumentowane, że woda przefiltrowana przez prezentowany system jest lepszej jakości niż źródlane wody butelkowane.

Opatentowany system 2-fazowej filtracji przywraca nam naturalnie zdrową i wysokiej jakości wodę pitną z naszego kranu. System selektywnie usuwa zanieczyszczenia chemiczne i metale ciężkie pozostawiając naturalnie występujące w zdrowej wodzie śladowe minerały.

PATENT i PRODUKCJA – AQUASANA USA

WODA JAK ŹRÓDLANA Z TWOJEGO KRANU

Nagrody i certyfikaty

Wkłady AQ-4025 do filtra na kran  AQ-4000 - WODA JAK ŹRÓDLANA Z TWOJEGO KRANU

   

AQUASANA AQ-4000 jest najwyżej notowanym systemem filtracyjnym przeznaczonym do użytku domowego, oraz najwyżej ocenianym produktem “Best Buy” w kategorii domowych systemów filtracyjnych przez magazyn Consumers Digest Magazine.

Żaden z domowych systemów filtracyjnych, nigdy nie osiągnął lepszych rezultatów. Zostało udokumentowane, że woda przefiltrowana przez prezentowany system jest lepszej jakości niż źródlane wody butelkowane.

Aquasana stworzył swoje najsilniejsze i najskuteczniejsze systemy filtracji na bieżąco. Unikalne zarówno w konstrukcji i funkcjonalności, nowy Aquasana Claryum ™ Technika filtracji posiada trzy odrębne etapy, łącznie z węglem aktywnym, wymiany jonowej i filtracji sub-mikrona. Razem, ta wyjątkowa kombinacja zmusza wodę pod ciśnieniem do przejscia przez ponad dwa miliony stóp kwadratowych powierzchni materiału filtracyjnego - równowartość prawie 35 boisk piłkarskich. Oprócz zmniejszenia obszernej listy substancji chemicznych i zanieczyszczeń ™ opatentowana Claryum ma selektywną technologię filtracji, redukuje nieprzyjemny zapach i poprawia smak wody z kranu przy jednoczesnym zachowaniu jego najzdrowszych składników mineralnych, takich jak wapń, potas i magnez dla optymalnego nawodnienia organizmu, które są istotne dla wzrostu, rozwoju i ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Za naciśnięciem przycisku, Aquasana AQ-4000 system filtrowania wody przekształca wodę wodociągową na naturalnie zdrową i nadaje znakomity smak wody pitnej!

Usuwa zanieczyszczenia, utrzymuje zdrowe minerały
 

Opatentowany system 2-fazowej filtracji przywraca nam naturalnie zdrową i wysokiej jakości wodę pitną z naszego kranu. System selektywnie usuwa zanieczyszczenia chemiczne i metale ciężkie pozostawiając naturalnie występujące w zdrowej wodzie śladowe minerały.

 

WKŁAD - A – wstępna filtracja

 • zatrzymuje osad i mikroskopijne cząsteczki, które powodują zmętnienie i nieprzyjemny smak i zapach wody,
 • odfiltrowuje chlor, najbardziej konkurencyjny i skoncentrowany “związek” chemiczny występujący w wodzie kranowej, co pozwala filtrowi B skupić się na filtrowaniu bardziej opornych zanieczyszczeń takich jak metale ciężkie i “związki syntetyczne” tak by nie musiały konkurować o aktywną powierzchnię z chlorem

WKŁAD - B – ostateczna filtracja

 • ołów odfiltrowywany jest przez złożony proces wymiany jonowej, który usuwa szkodliwe jony ołowiu i wprowadza zdrowe jony potasu. Stosowana technologia eliminacji ołowiu jest najbardziej efektywna z dotychczas wynalezionych, która wzbogaca naturalną równowagę wody.
 • potas jest jednym ze śladowych minerałów, które nadają wodzie zdrowy źródlany smak i naturalne (alkaliczne) pH.
 • eliminacja syntetycznych związków chemicznych takich jak herbicydy i pestycydy oraz rozpuszczalniki przemysłowe jest najbardziej skomplikowanym etapem filtracji.

WKŁAD - B – filtruje wodę przez 0,5 mikronowe pory, które dają 99,99 % efektywności w oczyszczaniu z odpornych na chlor organizmów i cyst takich jak Cryptosporidium czy Giardia lamblia, dwóch najczęściej rozmnażających się w wodzie pierwotniaków, które u dorosłych wywołują symptomy podobne do grypy, a magą być śmiertelne w przypadku małych dzieci.


Technologia filtracji Aquasana Claryum ™
Woda staje się zanieczyszczona z różnych źródeł w całym procesie zbierania, przetwarzania i dostawy do domu. Z wód gruntowych do źródła przez skażenia chemiczne w zakładzie przetwarzania, płynie w kontakcie z rdzą i zanieczyszczeniami uzdatniona woda wędrując rurami do domu. Woda do picia i kąpieli mogże zawierać niebezpieczne poziomy szkodliwych zanieczyszczeń. Ten utrzymujący się poziom zanieczyszczenia sprawia, że filtrowania woda jest kluczowym elementem utrzymania zdrowia. Z filtrem wodnym AQ-4000, technologia filtracji Aquasana Claryum ™ stoi pomiędzy Tobą, a szkodliwymi  zanieczyszczeniami obecnymi w dostarczanej do domu wodzie.
 
 

NSF certyfikat filtracja Aquasana Claryum ™ wykorzystuje technologię trzyetapowy celu zmniejszenia zanieczyszczeń i utrzymania zdrowych minerałów, aby zrównoważyć pH i zapewnić świeże, smak wiosny wody.

Pełną listę zanieczyszczeń zmniejszonych można znaleźć na wykazie NSF.

Nagrody i certyfikaty  
 
Frost & Sullivan Produkt Leadership Award CDPH California Departament Zdrowia Claryum® (Patent) system filtracji    
 

Certyfikat krajowy - Atest PZH

Certyfikat Kalifornijski

Certyfikat -Water Quality Association

Certyfikat NSF International

Ograniczamy ponad 60 powszechnie występujących zanieczyszczeń w wodzie, w tym:

     

 

Zanieczyszczenia w wodzie   Szkodliwie na organizm ludzki
Chloru, chloraminy   Oczu, nosa, gardła i górnych dróg oddechowych, powodując ostry obrzęk płuc i zapalenie płuc, a nawet porażenie ośrodka oddechowego w wysokich stężeniach; podrażniać skórę, sprawiają, że włosy suche, złamania, rozwidlenie, wybielanie skóry, warstwy skóry off, powodując łuszczycy alergia
TSP   Zawartość żelaza przekroczył Długotrwałe spożywanie obciążeń domu nerki, co prowadzi do zaburzeń wydzielania wewnętrznego, wysokie ciśnienie krwi i inne objawy
Całość torbiele, Cryptosporidium i Giardia   Powodować dyskomfort w jamie brzusznej i przewodu pokarmowego, powodując biegunkę
Rtęć   Powodować przewlekłe zatrucia rtęcią, tak, że pamięć została ograniczona, nieuwagi, dezorganizacji myślenia
Ołów   Ołów dostaje się do organizmu, niektóre zostaną wchłonięte kości i zębów, małe dzieci są szczególnie narażone na toksyczne działanie ołowiu sprowadzanego
BPA (bisfenol A)   zaburzenia endokrynologiczne, poważne zagrożenie dla zdrowia płodu i dziecka, otyłość i indukowane przedwczesne dojrzewanie
Trihalometany   Mutagenne i rakotwórcze, a nawet spowodować wątroby, nerek i nowotworów jelit
MTBE (eter metylo-tert-butylowy)  
Toksyczne, przez skórę, dróg oddechowych, przewodu pokarmowego wchłaniania dużej liczby rakotwórcze
Benzen   Rak, długoterminowa inhalacja może prowadzić do anemii aplastycznej
Karbofuran   Wysoce toksyczne pestycydy, co prowadzi do ślinotok, łzawienie, drżenie mięśni, niepokój
atrazyny   Herbicydy, stymulujący wpływ na ludzką skórę i oczy
     

 


Instrukcja wymiany wkładów filtracyjnych AQ-4025 dla filtra wody AQ-4000
       
1.

Mając filtr aq-4000 położony płasko na blacie wycięciem do dołu z wciąż podłączonymi do niego wężykami, odkręć gwintowane zakrętki, przekręcając je w kierunkach oznaczonych strzałkami według rys. B

 
 

UWAGA: Jeśli nie uda się usunąć zakrętek ręcznie z powodu ich zbyt mocnego przykręcenia, usuń najpierw wężyki poprzez przyciśnięcie szarej oprawki i jednoczesne wyciągnięcie wężyka, następnie umieść klucz nasadkowy 11/16" na sześciokątnej nakrętce na środku zakrętki 1 przekręć nim w kierunku oznaczonym strzałkami według rys. B

 
2.

Wyjmij oba wkłady filtracyjne. Można je wyrzucić do śmieci, gdyż nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. Oringi natomiast można wykorzystać ponownie, mają bowiem 10-letnią żywotność.

 
3.

Sprawdź czy oringi obudowy są na swoim miejscu, jak pokazano na rys. B. Następnie, wetrzyj w ich odsłonięte powierzchnie np.silikon, aby zapewnić w ten sposób właściwe uszczelnienie.

 
4.

Zgodnie z rys. A zainstaluj nowe wkłady filtracyjne, umieszczając wkład A w rdzeniu A końcówką z oringiem ku dołowi, a wkład B w rdzeniu B końcówką z oringiem ku górze.

 
5.

Po umieszczeniu wkładów w odpowiednich rdzeniach, nałóż ponownie gwintowane zakrętki, lecz przedtem jeszcze sprawdź czy oringi obudowy są na swoim miejscu powleczone cienką warstwą silikonu. Silikon spowoduje, że brzeg zakrętki będzie się przesuwał gładko po powierzchni oringu, zapewniając równomierną kompresję, a zapobiegając skręcaniu lub przemieszczaniu się oringów, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do powstania przecieku.
Gwintowane zakrętki powinno się przykręcać ręcznie dość mocno, w przeciwnych kierunkach, jak to pokazują strzałki na tychże zakrętkach. Zakrętkę A należy obracać w lewo (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara). Natomiast zakrętkę B - w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) Obrazuje to rys. C w zbliżeniu.

 
6.

Mając filtr nadal położony płasko na blacie, puść zimną wodę z kranu i pociągnij zawór aktywujący. Wciąż nie zamykając przepływu wody, sprawdź czy zakrętki rdzeni nie przeciekają. W razie wykrycia przecieku, spróbuj trochę dokręcić zakrętki albo powtórz krok 4. Jeśli nie ma przecieku, postaw filtr w pionie, a woda niech płynie przez 2-3 minuty dopóki nie oczyści się z przebarwień i zmętnienia. Na spodzie lub na tylnej ściance obudowy filtra przyklej kawałek taśmy samoprzylepnej lub jakąś etykietę z zapisaną na niej datą ostatniej wymiany wkładów. Dla zapewnienia optymalnego funkcjonowania filtra, wkłady powinny być wymieniane co 6 miesięcy, lub po przefiltrowaniu 2000 litrów wody.

 
 

WAŻNE! Filtr AQ-4000 przeznaczony jest wyłącznie do oczyszczania zimnej wody z wodociągu i nie należy go stosować dla wody o niepewnej lub nieznanej jakości bakteriologicznej. Z zakresem redukcji poszczególnych czynników zanieczyszczających można zapoznać się, przeglądając arkusz charakterystyki pracy urządzenia zamieszczony na naszej stronie internetowej www.intelio.eu

       

 

Specyfikacja Produktu
   
Model Wkład Aquasana AQ-4025
 Ilość w komplecie 2 szt
 Wkład do filtra AQ-4000
 Woda Miejska Woda (fluorowana oraz chlorowana), Miejska Woda(chlorowane)
 Wymiary wkładu  
 Wkłady do filtracji 2 etapy filtracji: 
 • filtracja Claryum® 
 • Filtracja węglem 
 • filtracja katalityczna Carbon 
 • jonowymienne filtracja 
 • Absolute Sub-Micron mechaniczna filtracja
 Wymiana wkładów co 6 miesięcy lub 2000litrów
 Gwarancja 12 miesięcy
 Certyfikaty NSF (Narodowa Fundacja Sanitation)
 Przepływ 0,5 GPM
 Temperatura wody 30 ° C
 Ciśnienie robocze 3,5 bara
   
Więcej informacji
Czas realizacji 2 dni
Marka Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Zestaw - Obudowa i wkłady AQ-4025 do Filtr na kran do wody pitnej marki AQUASANA AQ-4000
Twoja ocena
Pytania, wątpliwości? Służymy pomocą - prosimy o wypełnienie formularza.

Mając na względzie ochronę Państwa danych osobowych i wypełniając obowiązki nałożone na nas przepisami prawa wskazujemy, że wysyłając do nas  formularz wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych wskazanych w formularzu w celach:

 • udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie,
 • umówienia Państwa na spotkanie przez kontakt telefoniczny lub email,
 • prowadzenie przez INTELIO JOHN PIOTR marketingu bezpośredniego. 

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na nasz adres ado@intelio.eu  spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych  jest INTELIO JOHN PIOTR.