Uzdatnianie Wody Impulsem Elektrycznym - Efekt Zmiękczania Wody

Uzdatnianie Wody Impulsem Elektrycznym - Efekt Zmiękczania Wody
  Wreszcie zapadła długo oczekiwana decyzja firmy CWT Christiani Wassertechnik GmbH producenta urządzeń do uzdatniania wody bazujących na impulsie elektrycznym o wejściu na polski rynek. Zmiękczanie wody to rynek sprzedaży wielu stacji uzdatniania wody, który w Polsce rozwija się dość prężnie od 25 lat. Niemiecka firma, która sprzedaje swoje produkty w ponad 50 krajach świata, postanowiła pozyskać klientów z Polski.  
Z dużym powodzeniem od ponad 30 lat urządzenia tej firmy są sprzedawane na całym świecie - dlaczego nie u nas ?
     
Czy impuls elektryczny jest w stanie wyprzeć z rynku standardowe stacje zmiękczania wody działające na jonitach?
Dlaczego jest tak mało informacji na temat innej technologi niż zmiękczanie wody ? 
Odpowiedź jest prosta, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Rynek firm wodziarskich, który zajmuje się technologią zmiękczania wody, jest dość szczelny i przynosi niezłe zyski a co za tym idzie, nie wpuszcza innych technologii, bo po co niszczyć sobie biznes.
Firma CWT wiele lat temu odkryła technologię przekształcenia za pomocą impulsu elektrycznego wodorowęglanu wapnia zawartego w wodzie na mono kryształy, które nie osadzają się na instalacjach w postaci kamienia kotłowego.  
To odkrycie pozwoliło zastąpić olbrzymie stacje zmiękczania wody niewielkimi urządzeniami wytwarzającymi impulsy elektryczne.
To zmieniło całkowicie podejście do technologii „zmiękczania wody”. Nie są już potrzebne olbrzymie ilości soli do stacji zmiękczania wody, którą trzeba systematycznie uzupełniać i wyrzucać ze szkodą dla środowiska. Obecnie w wielu krajach stosuje się tą technologię z dużym powodzeniem. Niestety dotychczas ta technologia nie była w Polsce stosowana, ponieważ firma CWT nie miała kompetentnych przedstawicieli na polskim rynku. 
Ponadto urządzenia te nie wymagają żadnej chemii do regeneracji, więc są zgodne z unijnymi i światowymi normami ekologicznymi.
Urządzenia te nie wytwarzają produktów ubocznych, takich jak: chlorki i pochodne. 
Jednym słowem nie chce się wierzyć, że małe urządzenia wytwarzające impulsy elektryczne mogą zastąpić olbrzymie stacje zmiękczania wody.
Skuteczność tych urządzeń została potwierdzona wieloletnim ich stosowaniem w wielu krajach świata.  
Od miesiąca testujemy zastąpienie stacji zmiękczania do pracy ciągłej nowym urządzeniem Vulcan o wydajności 25 m3/h o uzyskanych efektach będziemy informować w dziale NEWS. 
Od nowego roku zaczniemy testować jednostkę o wydajności 500 m3/h. Jesteśmy przekonani, że test ten rozwieje wszelkie wątpliwości na temat technologii impulsowej. Po wykonanych testach, które na pewno potrwają parę miesięcy, przekażemy Państwu informacje o uzyskanych efektach.  
Systemy Calmat i Vulcan są konkurencyjne do standardowych stacji zmiękczania, ponieważ ich cechą jest to, że im większe zapotrzebowanie na zmiękczoną wodę tym tańsze jest urządzenie w stosunku do zmiękczaczy. 
      
 
Tematy
Brak tematów
Tagi
Brak tagów