Ozonomatic Jolly Med - Kl.Medyczna IIa

Brak w magazynie
SKU/EAN
5903111215545
Czas realizacji
2 dni
5 499,00 zł

PROMOCJA - Bezpłatna reklama produktu u Państwa w domu. Promocyjna oferta tylko w ramach reklamy! Korzystaj - zamów reklamę - szczegóły w zakładce "zamów prezentację". 

Lśniąca, gładka napięta i nawilżona skóra to oznaka znakomitej kondycji naszego organizmu. To obiekt pożądania każdej kobiety. Wydajemy krocie na kosmetyki i zabiegi, które mają za zadania dostarczyć naszej skórze substancji odżywczych i nawilżających. W kąpieli perełkowej na nasze ciało oddziałują malutkie bąbelki powietrza, które delikatnie masując, pobudzają krążenie krwi, rozluźniają mięśnie oraz usuwają zmęczenie i ból. OZONOMATIC MED dba o nasz organizm od wewnątrz i od zewnątrz. 

.

Zakup urządzenia Ozonomatic Jolly MED, jako urządzenia rehabilitacyjnego może być refundowany ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).
Staranie o uzyskanie wyżej wspomnianej refundacji musi być poprzedzone czynnościami zgodnymi z obowiązującą w danej gminie procedurą.
Dokładniejszych informacji na temat refundacji zakupu urządzeń rehabilitacyjnych należy szukać pod tym adresem: http://www.pfron.org.pl

 OZONOMATIC to pełna wygoda i relaks we własnej wannie.

Lśniąca, gładka napięta i nawilżona skóra to oznaka znakomitej kondycji naszego organizmu. To obiekt pożądania każdej kobiety. Wydajemy krocie na kosmetyki i zabiegi, które mają za zadania dostarczyć naszej skórze substancji odżywczych i nawilżających. W kąpieli perełkowej na nasze ciało oddziałują malutkie bąbelki powietrza, które delikatnie masując, pobudzają krążenie krwi, rozluźniają mięśnie oraz usuwają zmęczenie i ból. OZONOMATIC MED dba o nasz organizm od wewnątrz i od zewnątrz. Oczyszcza z toksyn, reguluje gospodarkę hormonalną, usprawnia produkcję kolagenu, zwiększa napięcie i jędrność skóry, wpływa korzystnie na funkcje wydzielnicze organów, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Pęcherzyki naozonowanego powietrza w czasie masażu delikatnie złuszczają martwy naskórek, koją i goją podrażnienia, niosąc odpoczynek. Każdy zabieg ujmuje lat i spowalnia procesy starzenia. Mając nawet niewiele czasu, we własnej łazience możemy zrelaksować się i odpocząć. Z dnia na dzień możemy znacząco poprawić, jakość i komfort swojego życia. 

Dzięki urządzeniu OZONOAMTIC MED korzystanie z dobrodziejstw takich kąpieli, jakie stosuje się w sanatoriach jest możliwe w każdej zwykłej wannie, bez konieczności przebudowy łazienki, kiedy tylko masz na to czas i ochotę. Specjalny dywanik o konstrukcji składanych przegubowych kostek i partii przyssawek pozwala na bezpieczne kąpiele w każdej wannie o dowolnym kształcie i powierzchni oraz masażu dowolnych części ciała (łydki, uda, biodra, brzuch). Dywanik posiada ponad 500 mikrodysz (otworków). Miliony bąbelków powietrza z ozonem pod ciśnieniem otaczają całe ciało zbierając z niego niepożądane ładunki.

Około 20 minut kąpieli pozwoli odzyskać energię każdemu po ciężkim dniu. Ukoi bolące plecy, rozluźni spięte wysiłkiem mięśnie. Przyspieszy leczenie zapalenia „korzonków”. I to w pełnym komforcie własnej łazienki, w najdogodniejszym dla nas momencie. Wystarczy trochę ciepłej wody, odrobina ulubionego olejku do masażu oraz Ozonomatic i bez potrzeby wychodzenia z domu możemy zadbać zarówno o nasze ciało jak i psychikę.

Ogromną bolączką współczesnych czasów jest wszechobecny stres. Wiele chorób określanych, jako cywilizacyjne ma swoje źródło w ciągłym napięciu, w jakim większość z nas funkcjonuje. Czas poświęcony na kąpiel w Ozonomatic to najlepsza inwestycja dla naszego zdrowia i samopoczucia. Po zabiegu odzyskujemy kondycję oraz pełnie energii nawet po bardzo ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami i wyzwaniami. Ozonomatic pozwala nam czerpać z życia więcej radości i zadowolenia, regenerując nasze nadszarpnięte codziennością siły. I to wszystko we własnej wannie, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Ozon poprawia mikrokrążenie, ma właściwości troficzne, bakterio-, pierwotniako-, grzybobójcze. Kąpiele ozonowe są stosowane, jako system antystresowy, a dzięki swoim właściwościom przywracania równowagi funkcjonowania organizmu stosuje sieje w najlepszych sanatoriach. W połączeniu z mechanicznym ruchem wody mają dobroczynny wpływ na zanurzone w wodzie ciało i są istotnym elementem leczniczym. Doskonale przeciwdziałają i zapobiegają dolegliwościom reumatycznym, układu krwionośnego i limfatycznego oraz celulitowi. Wspomagają terapie odchudzające, likwidują bóle mięśni i stres, działają kojąco na psychikę człowieka.

OZONOMATIC MED został wykonany na podstawie bogatych doświadczeń włoskich instytutów wodolecznictwa i "technologii komfortu" zgodnie z najostrzejszymi europejskimi i polskimi normami. Gwarantuje wysoką, jakość, bezpieczeństwo i niezawodność działania. Standardy użytkowania Ozonomatic Jolly MED zostały opracowane w Centrum Leczenia Terapią Tlenowo-Ozonową przez prof. Marianno Franzini, Prezesa Włoskiego Towarzystwa Terapii Ozonowo-Tlenowej.

Ozonomatic jest urządzeniem bardzo prostym w obsłudze. Zastosowanie najnowszych technologii sprawia, że każdy użytkownik z łatwością wybierze odpowiedni dla siebie program masażu. Zdrowotny strumień OZONOAMTIC i dodatkowe funkcje takie jak: utrzymywanie temperatury kąpieli, ozonowanie, regulacje siły i czasu masażu można włączać za pomocą kilku przycisków na pilocie.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że w zależności od gęstości tkanki tłuszczowej, muskulatury, indywidualnej wrażliwości skóry na bodźce zewnętrzne ta sama intensywność masażu wywoła różne efekty u różnych użytkowników. Typowe reakcje na siłę masażu przedstawiamy poniżej:
 • masaż delikatny - reguluje przepływ pierwotnego tlenu przez skórę, rozszerza naczynia włosowate, "masuje żyły", hamuje powstawanie żylaków i łamliwość włośniczek, eliminuje uczucie ciężkości, polepsza krążenie krwi, rekomenduje się stosowanie go w celach kosmetycznych,
 • masaż średni - stymuluje naczynia limfatyczne, co poprawia równowagę elektrolitów w organizmie, wspomaga zwalczanie cellulitu, łagodzi zmarszczki, rozstępy, uelastycznia i wygładza skórę. Poprawia odżywianie i metabolizm tkanek, otwiera pory, usuwa toksyny, zapobiega powstawaniu poduszeczek tłuszczowych,
 • masaż mocny - ma działanie pokrzepiające, wyzwala większą ruchliwość w stawach, powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, może stanowić rozgrzewkę przed intensywnymi ćwiczeniami lub pracą. Po ciężkim wysiłku wywołuje przyjemne uczucie świeżości oraz relaksu fizycznego i psychicznego. 
Urządzenie posiada specjalne, automatyczne programy:
       
 
 
 
P1 - Masaż pobudzający pobudza krążenie krwi. Stymuluje przepływ tlenu przez skórę. Zalecany w godzinach porannych (chłodniejsza woda) lub po ciężkim dniu pracy jeśli chcemy być aktywni przez najbliższe kilka godzin (spotkanie towarzyskie, dodatkowa praca).
P2 - Masaż relaksujący stymuluje naczynia limfatyczne, co poprawia równowagę elektrolitów w organizmie. Doskonały po ciężkim dniu, przed snem, lub w sytuacjach dużego stresu dla uspokojenia i wyciszenia (cieplejsza woda).
P3 - Masaż uaktywniający krążenie poprawia metabolizm tkanek. Zalecany wspomagająco przy kuracjach odchudzających.
P4 - Masaż sportowy działa pokrzepiająco - eliminuje uczucie ciężkości, wyzwala większą ruchliwość w stawach, stanowiąc rozgrzewkę przed intensywnymi ćwiczeniami lub pracą. Pomaga uniknąć ewentualnej kontuzji stawów lub nadwyrężęnia mięśni. Zalecany sportowcom przed treningiem oraz osobom prowadzącym mało aktywny tryb ży-cia przed planowanym wysiłkiem (cięższe prace na działce, generalne porządki, remonty itp).
P5 – Program poranny doskonale orzeźwia organizm po nocy. Intensywność masażu jest stopniowo wzmacniana by pobudzić wszystkie mięśnie i organizm do działania. Zaleca się stosowanie tego masażu przed intensywnym dniem.
P6 – Program nocny uspokajający program w trakcie którego ozon uwalniany jest w dwóch dawkach po 5 minut. Program wieczorny pomaga zredukować napięcie związane ze stresem, rozluźnia mięśnie i przygotowuje organizm do snu.
P7 – Program antycellulitowy
 
bardzo intensywny, 30 minutowy masaż. Pomaga w walce z „pomarańczową skórką" zalecany także przy terapii odchudzającej. Przyspiesza metabolizm i rozbija komórki tłuszczowe.
P8 – Program do oczyszczania urządzenia
 
 
w zależności od częstotliwości użytkowania zaleca się uruchamiać ten program przynajmniej raz w miesiącu. Aplikator powietrza należy przycisnąć do wanny, zalać wodą do poziomu ok. 30 cm, dodać odpowiednią ilość wybielacza chemicznego atestowanego przez Państwowy Zakład Higieny (np. ACE lub CLOROX), moczyć przez około 2 godziny. A następnie uruchomić program czyszczący.
Urządzenie posada również dodatkowe funkcje: 
 

 

 

 • Program do odkażania pomieszczeń i powietrza

Ozonomatic Jolly MED. to jedyne urządzenie na świecie w swojej klasie produktowej, które posiada program do odkażania i odświeżania pomieszczenia. Ozon znany jest ze swoich właściwości aseptycznych, dlatego przy użyciu urządzenia Ozonomatic Jolly MED. możliwa jest dezynfekcja pomieszczeń np. po odbytej chorobie. Podczas wykonywania programu odkażane pomieszczenie musi być zamknięte i nie mogą znajdować się w nim ludzie ani zwierzęta. Urządzenie samo poinformuje o możliwości wejścia do pomieszczenia wyłączeniem sygnału dźwiękowego i świetlnego. Dzięki urządzeniu Ozonomatic możliwe jest także odświeżenie pomieszczenia np. z dymu tytoniowego.
 • Program do pielęgnacji włosów

Ten specjalny program o maksymalnej długości trwania do 20 minut (pierwsze 5 minut z ozonem) pozwala, dzięki odpowiedniej końcówce na pielęgnację włosów i skóry głowy. Zaleca się łagodny masaż podczas trwania programu.
 • Program do masażu stóp

Medycyna naturalna łączy wiedzę z doświadczeniem niezależnie czy potrafimy ją wyjaśnić czy nie, możemy stwierdzić, że jest skuteczna..." Dr. Franz Wagner

Już od ponad 4 tysięcy lat tradycyjna medycyna chińska wykorzystuje wiedzę, że receptory znajdujące się na naszych stopach odpowiadają organom wewnętrznym człowieka.
Schemat rozmieszczenia receptorów na stopach przedstawiamy w tabeli 3, poniżej.

Hydromasaż stóp jest jednym z najbardziej lubianych i często stosowanych zabiegów wodolecznictwa. Wspomaga leczenie:

 1. Grzybicy (zalecane stosowanie ozonu, olejku z drzewa herbacianego)
 2. Nadpotliwości stóp (najlepsze efekty daje dodawanie olejków: lawendowego, cyprysowego, drzewa herbacianego, paczulowego)
 3. Stanów zapalnych stóp (z dodatkiem olejków lawendowego, geraniowego, bergamotowego).
 4. Przeciążeniowych bólów stóp (zaleca się kąpiele z dodatkiem olejków z mięty pieprzowej, rozmarynu, nieśmiertelnika, geranium; w przypadku otarć, podrażnień skóry można dodać olejku tymiankowego z dodatkiem sody stołowej.
 5. Zjawiska zimnych stóp.
 6. Rehabilitacyjne, po urazach kończyn (zwichnięcia, złamania, stłuczenia itp.)
 7. Ponadto, masaż stóp i łydek poprawia przepływy w kończynach, co zmniejsza dolegliwości związane z ich puchnięciem, a także ma ogromne znaczenie wspomagające dla osób cierpiących na cukrzycę.

 Tabela 3 - schemat rozmieszczenia receptorów na stopach.

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Program modułu barwnego do hromoterapii      

 

 

 

 

 

 

Hromoterapia to inaczej leczenie kolorem. Od tysięcy lat znany jest fakt, że barwy mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i życie. Hromoterapię znano i z powodzeniem praktykowano w starożytności. Popularna była zarówno w Chinach, Indiach jak i Egipcie. Przez wieki używano wiedzę o kolorach, do przywracania harmonii i poprawy nastroju człowieka.

 • Przy włączonym module barwnym jest możliwość programowania i dopasowania intensywności masażu do indywidualnych potrzeb jak również przeprowadzania masaży miejscowych.

Biały - blask, czystość. Ma właściwości ogólnej normalizacji i relaksacji. Działa antyastmatycznie i pobudza trawienie

.

Niebieski - głębokie odprężenie. Ożywia ciało i umysł. Dobrze znany z efektu relaksacyjnego. Stymuluje introspekcję. Stanowi środek uspokajający, który pomaga pokonać niepokój. Obniża ciśnienie krwi oraz leczy migrenę i chroniczną bezsenność.

Czerwony - energia, witalność. Żywy kolor dla doskonałości. Daje nam siłę, energię, odwagę i błogość. Działa przeciwobrzękowo, pobudza krążenie ze szczególnym działaniem przeciw reumatyzmowi. Wpływa dobrze przy anemii i pobudza wątrobę.

Żółty - kreatywność, wyobraźnia. Działając na prawą półkulę mózgu, wyostrza i stymuluje kreatywność swoim pobudzającym efektem. Stymuluje mięśnie i wspiera trawienie, ponieważ pobudza przepływ soków żołądkowych oraz trzustkę i grasicę. Wspomaga proces uczenia sie u dzieci poprawiając koncentracje. Nie jest zalecany dla osób cierpiących na nerwicę, ponieważ może powodować niepożądane efekty - bezsenność.

Fioletowy - duchowość, świadomość. Ma silne właściwości relaksacyjne, pobudza świadomość i duchowość. Wzmacnia efekt medytacji i uspokaja. Stymuluje śledzionę, reguluje ciśnienie krwi i działa przeciwobrzękowo. Zmniejsza apetyt. Należy unikać bardzo ciemnego odcienia, ponieważ może dawać efekt przygnębienia.

Zielony - harmonia, równowaga. Wpływa na równowagę organizmu, pobudza system nerwowy i ma korzystny wpływ na zaburzenia spowodowane nadmierną wrażliwością emocjonalną. Oczyszcza nerki i stymuluje wątrobę.

 AROMATERAPIA

Zmyst węchu jest najbardziej związany z centrum emocjonalnym mózgu. Coraz większa liczba dowodów fizjologicznych i psychologicznych potwierdza, że zapach ma działanie relaksujące, redukuje stres, depresje, poprawia pamięć, wzmaga odczucia seksualne, zmienia model snu. Aromaterapia to nie tylko zapachy, ale przede wszystkim wchłanianie substancji zdrowotnych zawartych w olejkach. Kąpiele aromatyczne z hydromasażem zalecane są dla ludzi zdrowych u szczytu wydolności fizycznej jak i u chorych i osłabionych - niezależnie od wieku.

Już nasi pradziadowie wykorzystywali właściwości olejków aromatycznych zanim w XIX wieku zaczęto poznawać ich skład. W kąpielach aromate-rapeutycznych z hydromasażem wykorzystujemy nadzwyczajne właściwości roślinnych substancji aromatycznych do leczenia chorób i przywracania zdrowia. Między stanem chorobowym a zdrowym istnieje sfera różnych dolegliwości, spowodowana w dużej mierze trybem życia współczesnego człowieka. Pary olejków i ziół wnikają w skórę ujędrniając ją, działają na drogi oddechowe, układ trawienia, krążenia, wpływają tonizująco na układ nerwowy i psychikę człowieka, regenerują siły, są niezwykle skuteczne przy odtruwaniu, pobudzają siły odpornościowe organizmu.

Kąpiele aromatyczne to wielka korzyść dla zdrowia i urody kobiet w różnych okresach ich życia. Przynoszą ulgę w napięciach przedmenstruacyjnych, bólach miesiączkowych, łagodzą objawy infekcji narządów rodnych, pomagają przeżyć trudny okres menopauzy. Kąpiel z odpowiednimi kompozycjami zapachowymi ma cudowny wpływ na przygasającą potencję.

Olejki eteryczne są doskonale rozprowadzane w wodzie dzięki pęcherzykom powietrza. Skóra jako największy organ chroni* nas przed wpływami świata zewnętrznego. Sucha skóra ludzka przepuszcza jedynie w niewielkim stopniu gazy i substancje rozpuszczalne w wodzie, podczas gdy skóra wilgotna, zmiękczona pod wpływem ciepłej wody staje się dziesięciokrotnie bardziej przepuszczalna. Pozwala to poprzez dyfuzję na przeniknięcie dogłębszych warstw tkanek minerałów, witamin i innych substancji zawartych w olejkach eterycznych.

Oprócz wchłaniania olejków przez skórę część z nich wydostaje się nad powierzchnię wody i w postaci oparów wdychana jest w czasie kąpieli. Zawartość olejków eterycznych w powietrzu znajdującym się nad wodą w czasie hydromasażu perełkowego jest wielokrotnie większa niż przy tradycyjnej kąpieli.

Stosowanie olejków do aromaterapii ze względu na ich olbrzymią ilość i różnorodność oddziaływania wymaga sporej wiedzy fachowej. Osoby zainteresowane tą tradycyjną metodą leczenia odsyłamy do literatury osiągalnej w księgarniach. Poniżej przedstawiamy przykładowe zestawienie kilku najbardziej popularnych składników stosowanych w olejkach terapeutycznych:

     
 • Eukaliptus

  - bronchit, grypa, reumatyzm, stany zapalne skóry, zastoje płynów ustrojowych.

     
 • Lawenda
 - depresja, nadciśnienie, wypadanie włosów, oparzenia, bóle reumatyczne, migreny.
     
 • Jałowiec
  - bezsenność, cellulit, bóle menstruacyjne, otyłość, stany zapalne dróg moczowych, nadciśnienie.
     
 • Rozmaryn
 - epilepsja , paraliż, oziębłość seksualna, bóle mięśni, artretyzm, u pławy.
     
 • Melisa
- wzmożone napięcie nerwowe, arytmia, bolesne i nieregularne miesiączki.
     
 • Rumianek
- stany zapalne skóry, oparzenia.
     
 • Sosna
- antyseptyk, infekcje dróg oddechowych i zatok, infekcje pęcherza, ociężałość umysłowa.
     
 • Ylang
 - wysokie ciśnienie, koi i relaksuje, afrodyzjak, pobudza potencję.
     
 •  Drzewo herbaciane
  - infekcje, grzybice (stóp, głowy), pleśniawki (w ginekologii), stany zapalne skóry, brodawki, kurzajki, silne zdenerwowania.
     
 •  Drzewko różane
 - silny kaszel astmatyczny, bóle głowy, apatia, migreny, afrodyzjak podkreślający kobiecość, pobudza zmysły.
     
 •  Goździki
 - antyseptyk, skurcze mięśni, leczy układ nerwowy i oddechowy, rozgrzewa i działa pobudzająco.
     
 •  Tymianek
 - ociężałość umysłowa, depresje, bezsenność, niskie ciśnienie, zaburzenia krążenia, upławy, nieregularne miesiączki.
     
 • Nagietek 
- upławy, grzybica pochwy.
     
 • Mięta
- choroby układu pokarmowego, bóle głowy, kaszel, bóle stawów, kłopoty z krążeniem, zmiany skórne, wirusy, grzyby.
     
 • Cytryna
- sucha skóra, łamliwość paznokci, zniszczona skóra rąk, odmrożenia, katar, przeziębienie, migreny, kłopoty z układem pokarmowym, bóle reumatyczne, infekcje epidemiczne.
      Na bazie wieloletnich doświadczeń z firmami produkującymi olejki możemy Państwu polecić naturalne olejki firmy Natura & Benessere specjalnie skomponowane dla naszych klientów.
      Zestaw trzech olejków (3 x 20 ml): mięta, sosna, cytryna Natura podpowiada nam proste, starożytne lekarstwo polepszające jakość życia i zwalczające oznaki zmęczenia w naszym ciele. Jest to zbiór naturalnych esencji pozyskiwanych z liści i kwiatów roślin, które znane są ze swoich balsamicznych właściwości: mięta, cytryna, sosna. Dla każdego, kto chce zanurzyć się w świeżości natury, dodany do kąpieli olejek wytworzy woń świeżo zerwanych kwiatów, która natychmiast wprawi w dobre samopoczucie i stworzy perfum o miłym, chłodnym i czystym zapachu.
       Olejek aloesowy - (20 ml) Z pewnością słyszeli państwo o własnościach leczniczych i odkażających aloesu? No właśnie! Pamiętamy zapewne z dzieciństwa, jak nasze babcie przykładały nam delikatny miąższ wyłuskany z liści aloesu na jątrzące się rany, oparzenia czy zwykłe wrzody i trądzik.
Olejek aloesowy działa na nasz organizm regeneru-jąco, oczyszczająco i uodparniająco. Ma działanie adoptogenne, czyli przystosowawcze. Oznacza to, że aloes pomaga w regeneracji organizmu zgodnie z kodem biologicznym danego człowieka i działa odpowiednio w zależności od rodzaju dolegliwości. Nawilża też i odżywia skórę. Linia kosmetyków Aloe Vera & Olive Oil wytwarzana jest we włoskiej, ekologicznej wytwórni z posiadającego wspaniałe zdrowotne właściwości Aloesu (Aloe barbadensis) oraz zbawiennej dla organizmu naturalnej, oliwy z oliwek (Olea). 
Skład: Aloes i oliwa z oliwek.
       Olejek eukaliptusowy - (20 ml) Wiele właściwości leczniczych posiada ekstrakt pozyskiwany z eukaliptusa i jest on pomocny w leczeniu chorób płuc, przeziębień oraz zapalenia gardła. Olejek z ekstraktem z eukaliptusa przynosi odświeżenie i ukojenie. Często stosuje się go przy leczeniu astmy i innych dolegliwości oddechowych. Wykorzystuje się go przede wszystkim jako środek antysep-tyczny, wykrztuśny i stymulujący. Skład: Olejek eukaliptusowy i oliwa z oliwek.
        Ponieważ produkty są naturalnymi koncentratami, zupełnie wystarczające są 2 miarki dozownika (załączony z produktem) na wannę wody. Opakowanie - zestaw 3 naturalnych esencji jest wystarczające na ponad 15 obfitych kąpieli. Nie wywołują piany. Każdy z zestawów tworzy dobraną przez profesjonalne laboratorium i aromaterapeutów kompozycję, dając gwarancję najwyższej jakości i skuteczności w pielęgnacji urody i zdrowia. Są to czyste esencje balsamiczne produkowane na bazie naturalnych składników. Produkt nie zawiera konserwantów i barwników. Olejki są substancjami lotnymi, zalecamy je chronić przed światłem, trzymać zamknięte w temp. 10-15T z dala od ognia i dzieci. Zalecane jest masowanie ciała zgarniętą z powierzchni wody warstwą olejków i nie spłukiwanie ich z powierzchni skóry po zakończeniu kąpieli.

Stosowanie innych olejków niż polecane przez naszą firmę jest oczywiście możliwe, ale odpowiedzialność za ich stosowanie ponosi użytkownik oraz ich producent.

Uwadze Państwa polecamy również możliwość stosowania różnorodnych soli do kąpieli dostępnych w aptekach i sklepach drogeryjno-kosmetycznych. Co prawda mogą one odbarwić aplikator powietrza, ale zaleca się ich stosowanie ze względu na dobroczynny wpływ na organizm człowieka.

SPOŚRÓD WIELU UŻYTKOWNIKÓW URZĄDZEŃ OZONOMATIC, ZARÓWNO INDYWIDUALNYCH JAK I PUBLICZNYCH. DO NAJPOWAŻNIEJSZYCH NALEŻĄ:
       
 • Instytut "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka" - Warszawa,
 • Akademia Medyczna - Gdańsk,
 • Regionalny Zespół Opieki Paliatywnej "Dom SUE RYDER" - Bydgoszcz,
 • Szpital Reumatologiczny - Sopot,
 • Specjalistyczny Szpital Kompleksowej Rehabilitacji i Ortopedii Dziecięcej "Górka" - Busko Zdrój,
 • Sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Helios" - Sopot,
 • VII Szpital Marynarki Wojennej - Gdańsk,
 • 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny - Ciechocinek,
 • Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II - Bartoszyce,
 • Sanatorium Uzdrowiskowe "Metalowiec" - Inowrocław,
 • Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych - Włocławek,
 • Fundusz Wczasów Pracowniczych Sp. z o.o. - Międzygórze,
 • Fundusz Wczasów Pracowniczych Sp. z o.o. - Lądek Zdrój,
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Centrum Rehabilitacji - Elbląg,
 • Niepubliczna Przychodnia Hutnicza - Częstochowa,
 • Uniwersytecki Szpital Dziecięcy przy Uniwersytecie Jagiellońskim - Kraków,
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. L.Rydygiera - Kraków,
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Repty"  przy Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. Gen. J. Ziętka - Tarnowskie Góry,
 • Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki - Lódź,
 • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. dr A. Jurasza - Katedra i Klinika Rehabilitacji - Bydgoszcz,
 • Klinika i Zakład Rehabilitacji Kardiologicznej i Elektrokardiologi Nieinwazyjnej Instytutu Kardiologii w Aninie - Warszawa.
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Sanatorium" - Sopot
 • Główny Instytut Kosmetyki Profesjonalnej „Elitę" - Rzym
 • Pomorskie Centrum Medycyny Estetycznej - Toruń
 • Zakład Balneologiczny - Sopot
 • Akademia Medyczna - Oddział Alergologii i Dermatologii we Wrocławiu
WSKAZANIA DO STOSOWANIA URZĄDZENIA OZONOMATICA
      Terapia przy pomocy urządzenia OZONOMATIC stanowi doskonałe uzupełnienie innych metod leczniczych jak: farmakoterapia, psychoterapia, ćwiczenia fizyczne i inne zabiegi rehabilitacyjne. Nie może ich zastąpić, natomiast z pewnością w wielu wypadkach pozwoli zredukować dawki leków (choćby przeciwbólowych), zmniejszyć częstotliwość zaostrzeń chorób przewlekłych, wydłużyć okresy remisji szczególnie, gdy jest stosowana systematycznie wraz ćwiczeniami fizycznymi dostosowanymi do rodzaju schorzenia.
    Układ kostno-stawowy (kąpiel ciepła)
 •  zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa,
 • dyskopatie,
 • zmiany zwyrodnieniowe stawów: biodrowych, kolanowych i innych,
 • reumatoidalne zapalenia stawów,
 • zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa,
 • atropatia łuszczycowa i inne,
 • zapalenia stawów o różnej etiologii,
 • entezopatie,
 • stany po urazowe stawów i kości w okresie rehabilitacji: zwichnięcia, skręcenia, złamania.
    Układ krążenia (ostrożnie z temperaturą, nie więcej niż 38 °C)
 • przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych,
 • żylaki kończyn dolnych,
 • mikro i makro żylakowatość,
 • żylaki odbytu,
 • obrzęki limfatyczne,
 • przygasająca potencja,
 • następstwa przewlekłego zapalenia żył,
 • zarostowe zapalenie żył.
    Układ nerwowy
 • niedowłady, porażenia powstałe w wyniku uszkodzenia mózgu lub rdzenia kręgowego: stan po udarze mózgu, złamaniu kręgosłupa, mózgowe porażenie dziecięce i inne schorzenia przebiegające ze wzmożonym napięciem mięśni (kąpiel ciepła),
 • stwardnienie rozsiane (kąpiel chłodna)
 • parkinsonizm,
 • zaburzenia korzeni i splotów nerwowych (np. rwa kulszowa),
 • niedowłady wiotkie, wrodzone lub nabyte uszkodzenie nerwów obwodowych,
 • mononeuropatie i polineuropatie np. cukrzycowa,
 • bóle głowy, w tym migreny. Zaburzenia psychiczne
 • nerwice,
 • depresje,
 • okres terapii nałogu np. nikotynizm, alkoholizm,
 • stany wzmożonego napięcia emocjonalnego, bezsenność.
    Schorzenia psychosomatyczne, choroby na powstanie i przebieg, których może mieć wpływ wzmożone napięcie emocjonalne
 •  choroba wieńcowa,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy,
 • zaburzenia układu pokarmowego,
 • zespół jelita drażliwego,
 • astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli (jedynie w okresie remisji, bez ozonu, z olejkami eterycznymi),
 • zaburzenia erekcji.
    Choroby skóry
 •  atopowe zapalenie skóry,
 • łuszczyca,
 • trądzik,
 • zmiany troficzne skóry w przebiegu żylaków podudzi,
 • grzybica stóp po konsultacji z lekarzem,
 • bliznowce,
 • odleżyny we wczesnym okresie, bez ubytków naskórka,
 • owrzodzenia odleżynowe, żylakowe po konsultacji z lekarzem,
 • nawracające infekcje narządów moczowo-płciowych i skóry odbytu,
 • twardzina układowa,
 • liszaj pokrzywkowy,
 • wyprysk kontaktowy,
 • wyprysk rozsiany,
 • liszaj pokrzywkowy,
 • przewlekły świąd skóry.
    Nawracające infekcje górnych dróg oddechowych
 • zapalenie zatok,
 • zapalenie gardta,
 • angina,
 • infekcje wirusowe,
 • grypa,
 • zapalenie krtani i tchawicy.
    Medycyna estetyczna, relaks
 •  cellulit,
 • otyłość,
 • rozstępy,
 • nadmierna potliwość stóp,
 • obrzęki pooperacyjne,
 • w celu poprawy elastyczności skóry,
 • przed i po intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi np. na siłowni,
 • okres rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych.
    Wskazania ulegają poszerzeniu, jeśli uwzględnimy możliwość dodania olejków eterycznych do kąpieli.
Nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do stosowania kąpieli perełkowej z wyłączoną funkcją ozonowania.
     Jednakże osoby z:
 • chorobą nowotworową,
 • zaawansowaną niewydolnością krążeniowo--oddechową,
 • zakrzepowym zapaleniem żył,
 • ostrymi schorzeniami infekcyjnymi np. gruźlicą przed zażyciem kąpieli powinny skonsultować się z lekarzem.
    Należy zachować ostrożność i przed rozpoczęciem terapii z włączoną funkcją ozonowania skonsultować się z lekarzem w następujących przypadkach:
 • zaawansowana przewlekła choroba oskrzelowo-płucna,
 • niewyrównana nadczynność tarczycy,
 • skłonność do ciężkich reakcji alergicznych,
 • ciąża, szczególnie I trymestr,
 • czynna choroba nowotworowa,
   

UWAGA!

 • Dzieci oraz osoby z ciężkimi zaburzeniami psychicznymi, padaczką i innymi zaburzeniami świadomości powinny korzystać z urządzenia pod nadzorem.
 • Osoby po przebytych ciężkich chorobach, operacjach lub złamaniach powinny przyzwyczaić organizm do masażu stopniowo poprzez stosowanie początkowo kąpieli krótszych i mniejszego natężenia przepływu powietrza.
 • Organizm człowieka dobrze reaguje na kąpiele perełkowe. Nie ma przeciwwskazań do stosowania ich w warunkach domowych w celach profilaktyczno-leczniczych i relaksacyjnych
    Refundacja Zakup urządzenia Ozonomatic Jolly MED, jako urządzenia rehabilitacyjnego może być refundowany ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).
Staranie o uzyskanie wyżej wspomnianej refundacji musi być poprzedzone czynnościami zgodnymi z obowiązującą w danej gminie procedurą.
Dokładniejszych informacji na temat refundacji zakupu urządzeń rehabilitacyjnych należy szukać pod tym adresem: http://www.pfron.org.pl
         

 

Certyfikaty:

 

 
  

  
 IQNet - ISO 9001

- Jest to certyfikat potwierdzający zgodność wszystkich procesów produkcyjnych i biznesowych przedsiębiorstwa Rosa Group - producenta urządzenia OZONOMATIC z ogólnoświatowym systemem norm jakości ISO 9001 zapewniającym najwyższą jakość zarówno w sferze projektowania, produkcji jak i kontaktów z kontrahentami. ISO 9001 to przede wszystkim najwyższa jakość produktu jak i obsługi klienta 

 CERMET nr CE 0476

- certyfikat potwierdzający medyczność urządzenia, Ozonomatic został zarejestrowany jako urządzenie medyczne w klasie IIa we włoskim Ministerstwie Zdrowia. Instytucją, która dokonała weryfikacji medyczności urządzenia Ozonomatic Jolly MED. była firma notyfikująca CERMET. W Unii Europejskiej obowiązuje zasada „pierwszej rejestracji” tzn. wyrób medyczny dopuszczony po raz pierwszy do obrotu w jednym z krajów członkowskich automatycznie może być rozprowadzany w pozostałych krajach członkowskich. 

 Ozonomatic Jolly MED

jest zarejtrowany w Ministerstwie Zdrowia kraju producenta, jako urządzenie medyczne w klasie IIa zgodnie z Dyrektywą 93/42/EEC 

DANE TECHNICZNE I MIEJSCE UŻYTKOWANIA  

 

         

 

 

          
 Moc silnika 500 W
 Moc grzałki 200 W
 Maksymalna moc użycia 700 W
 Źródto zasilania 230 v 50/60 Hz
 Przepływ powietrza 1700 l/min
 Ozonowanie  Zgodnie z ustawą 2008/50/CE
 Wymiary agregatu  35 x 28 x 18 cm
 Waga agregatu  10 kg
 Wymiary aplikatora  102 x 33 cm
 Długość węża  max 250 cm
 Zawór zwrotny w wężu -   Zamontowany 
 Zasięg pilota

max 4 metry

 Temperatura otoczenia od +10 do +40 C
 Poziom wilgotności w którym może pracować urządzenie 15% - 90% nieskroplona para
 Ciśnienie tłoczonego powie­trza 700 hPa - 1060 hPa
 Miejsce użycia do użytku domowego, w gabinetach lekarskich, gabi­netach odnowy, sanatoriach, szpitalach
 Operator pacjent, użytkownik
 Do celów medycznych terapeutycznych, do leczenia chorób naczyniowych
 Klasa medyczna II A
 Klasa elektrycznej izolacji II klasa
 Klasa stosowanych części BF
 Klasyfikacja iP 40
 WARUNKI GWARANCJI  

 

 

Niniejszy produkt jest objęty gwarancją przez okres 24 miesięcy od daty zakupu, potwierdzonej fakturą lub paragonem fiskalnym lub innym dokumentem poświadczającym rzeczywistą datę zakupu.
Warunki gwarancji przedstawiono poniżej.

 1. Pod pojęciem gwarancji rozumie się bezpłatną wymianę lub naprawę części i komponentów urządzenia uznanych za oryginalnie wadliwe lub uszkodzone z powodu wad fabrycznych.
 2. Wszelkie usterki urządzenia w okresie gwarancji będą usuwane bezpłatnie. Urządzenie, które wymaga usunięcia usterki powinno być dostarczone przez użytkownika do serwisu wraz z kartą gwarancyjną lub umową kupna sprzedaży oraz we własnym zakresie przez niego odebrane. Na czas transportu urządzenie powinno być zabezpieczone przed urazami mechanicznymi.
 3. Gwarancja nie obejmuje:
  • uszkodzeń mechanicznych
  • uszkodzeń spowodowanych niewłaściwym i niezgodnym z instrukcją sposobem użytkowania, przechowywania i konserwacji urządzenia,
  • uszkodzeń wynikłych z powodu awarii sieci zasilającej,
  • przebarwień powstałych w wyniku złej, jakości wody,
  • wad powstałych w wyniku samodzielnych przeróbek lub napraw,
  • baterii zasilających pilota.
 4. Wymiana baterii pilota nie wchodzi w zakres bezpłatnych usług gwarancyjnych.
 5. Producent i sprzedawca nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne bezpośrednie lub pośrednie szkody wyrządzone osobom, zwierzętom lub przedmiotom, związane z nieodpowiednim stosowaniem się do wszelkich zaleceń zamieszczonych w niniejszej instrukcji obsługi.
 6. Wszystkie koszty związane z interwencjami nieuzasadnionymi wadą produktu produktu ponosi klient.
 7. Uprawnienia z tytułu gwarancji mogą wygasnąć w przypadku:
  • usunięcia lub wytarcia numeru urządzenia z tabliczki znamionowej,
  • uszkodzenia nalepki plombującej
 8. Zobowiązania sprzedawcy wynikające z gwarancji obowiązują w granicach Rzeczypospolitej Polskiej.
 9. Gwarancja na sprzedany towar konsumpcyjny nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową.
 10. W sprawach nieuregulowanych powyżej zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego. 
     

 

Specyfikacja:   

 • Moc silnika 500 W
 • Moc grzałki 200 W
 • Maksymalna moc użycia 700 W
 • Źródło zasilania 230 v 50/60 Hz
 • Przepływ powietrza max 1700 l/min
 • Ozonowanie zgodnie z ustawą 2008/50/ce
 • Wymiary agregatu 35 x 28 x 18 cm
 • Waga agregatu 10 kg
 • Wymiary aplikatora 102 x 33 cm
 • Długość węża max 250 cm
 • Zawór zwrotny w wężu
 • Zakres pilota max 4 metry
 • Temperatura od +10 do +40 °c
 • Poziom wilgotności w którym może pracować urządzenie 15% - 90% nieskroplona para
 • Ciśnienie tłoczonego powietrza 700 hPa – 1060 hPa
 • Klasa medyczna : IIA
 • Klasa elektrycznej izolacji : II klasa
 • Klasa stosowanych części : BF
 • Klasyfikacja IP : 40
 

W opakowaniu:

 • Pilot dotykowy
 • Agregat
 • Wąż łączący agregat
 • Aplikator powietrza
 • Wieszak
 • Instrukcja obsługi
 • Wanienka do masażu odcinkowego kończyn górnych i dolnych
 • Mały aplikator do masażu stóp
 • Wąż do akcesoriów
 • Końcówka do masażu piersi
 • Końcówka do masażu miejscowego
 • Zagłówek
 • Trójnik rozdzielający
 • Końcówka do pielęgnacji włosów
Więcej informacji
Czas realizacji 2 dni
Marka Rossa

Aby utrzymać stały poziom generowania ozonu w miarę upływu czasu użytkowania należy czyścić podłączenie z ujściem powietrza z agregatu (A) w następujący sposób: Gdy niewyczuwamy lub słabo wyczuwamy ozon odłaczamy z sieci elektrycznej Ozonomatic Jolly MED i oczyścimy ceramiczną płytkę (B). Użyj w tym celu patyczka z wacikiem (C) nawilżonego spirytusem. Oczyszczając przy jego użyciu powierzchnię ceramicznej płytki, przecieraj dokładnie szczeliny (D).

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ozonomatic Jolly Med - Kl.Medyczna IIa
Twoja ocena
Pytania, wątpliwości? Służymy pomocą - prosimy o wypełnienie formularza.

Mając na względzie ochronę Państwa danych osobowych i wypełniając obowiązki nałożone na nas przepisami prawa wskazujemy, że wysyłając do nas  formularz wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych wskazanych w formularzu w celach:

 • udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie,
 • umówienia Państwa na spotkanie przez kontakt telefoniczny lub email,
 • prowadzenie przez INTELIO JOHN PIOTR marketingu bezpośredniego. 

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na nasz adres ado@intelio.eu  spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych  jest INTELIO JOHN PIOTR.